کـد خبـر : 13817
تـاریخ انتـشـار : ۱۰ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۱۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

فرماندار نمین:

دانشکده فناوری‌های نوین نمین به دانشگاه ارتقا می‌یابد/ راه‌اندازی ۱۳ آزمایشگاه آموزشی و تحقیقاتی در پردیس نمین

فرماندار نمین گفت: با توسعه زیر‌ساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و افزایش گرایش‌های مختلف رشته علوم مهندسی، دانشکده فناوری‌های نوین نمین به دانشگاه ارتقا پیدا می‌کند.

دانشکده فناوری‌های نوین نمین به دانشگاه ارتقا می‌یابد/ راه‌اندازی ۱۳ آزمایشگاه آموزشی و تحقیقاتی در پردیس نمین

به گزارش خبرگزاری ایونا، فرهاد عبدالعلی‌پور امروز اظهار کرد: با اخذ نهایی مجوز از هئیت امنای وزارت علوم، برای ایجاد ۲ دانشکده مهندسی مواد و نانو فن‌آوری و همچنین دانشکده مهندسی کامپیوتر و فن‌آوری اطلاعات، پردیس نمین به دانشگاه ارتقا می‌یابد.

وی با بیان این‌که برای ارتقای این دانشکده به دانشگاه، ملزومات اولیه اعم از آزمایشگاه تحقیقاتی و جذب هئیت علمی در حال انجام است گفت: ۱۳ آزمایشگاه آموزشی و تحقیقی با اعتبار بالغ بر یک میلیارد تومان، در این دانشکده راه‌اندازی شده است.

فرماندار نمین ارتقا دانشکده به دانشگاه فناوری‌های نوین نمین را برای شهر فرهنگی نمین ضروری دانست و گفت: تمام تلاش ما این است تا دانشگاهی در شان مردم فرهنگی نمین در این منطقه ایجاد شود.

عبدالعلی‌پور با اشاره به این که مسؤولان کشوری و استانی طی بازدیدی از آزمایشگاه‌ها و زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پردیس نمین، وضعیت پیشرفت را مطلوب ارزیابی کرده‌اند، گفت: این آزمایشگاه‌ها حتی در سطح استان منحصر به فرد بوده و قابل مقایسه با آزمایشگاه‌های موجود در سایر دانشگاه‌های معتبر کشور است.

وی از قبولی ۱۷ نفر از مجموع ۴۰ نفر فارغ‌التحصیل دوره اول دانشکده فن‌آوری نمین، دردوره ارشد دانشگاه‌های معتبر کشور اعم از دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه علم و صنعت در رشته‌های هوا و فضا و مهندسی مکانیک و… خبرداد و افزود: نتایج فعالیت‌های پژوهشی اعضای پردیس در معتبرترین مجلات بین‌المللی به نام پردیس نمین به چاپ رسیده است که این مساله افتخاری بزرگ برای مردم فرهنگی نمین است.

فرماندار نمین با بیان این‌که برای احداث و تجهیز خوابگاه دانشکده و همچنین حصار‌کشی محوطه آن نزدیک ۲ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: برای احداث ساختمان جدید آموزشی پردیس نمین نیز مراحل نقشه و قرارداد با مشاوران عقد گردیده است و برای شروع کار مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به حساب دانشکده واریز گردیده که در اولین فرصت و بهبود شرایط جوی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که دانشکده پردیس نمین در سال ۱۳۹۲ تاسیس شده و در حال حاضر بیش از ۲۵۰ دانشجو در گرایش‌های مختلف رشته علوم مهندسی از جمله فیزیک مهندسی، ریاضی مهندسی، مهندسی محیط‌زیست و مهندسی علوم محاسباتی در حال تحصیل هستند، تصریح کرد: ثبت نام در رشته‌های مهندسی اپتیک و لیزر نیز در مقطع کارشناسی از طرف دفتر گسترش وزارت علوم به تصویب رسیده که از مهر ۹۷ پذیریش دانشجو خواهد داشت.

انتهای پیام/

نـظـرات