کـد خبـر : 13802
تـاریخ انتـشـار : ۱۰ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۵۶ ق.ظ
نسـخه چاپـی

آموزش مهارت های اجتماعی به کودکان، تاثیر بازی های رایانه ای

بچه‌ هایی که کمتر از یک ساعت درگیر بازی‌ های کامپیوتری می‌شوند خوش‌ مشرب‌تر هستند همچنین آنها از زندگی خود احساس رضایت بیشتری دارند.

آموزش مهارت های اجتماعی به کودکان، تاثیر بازی های رایانه ای

به گزارش خبرگزاری ایونا، پیشرفت تکنولوژی در چند دهه اخیر، زندگی بشر را دستخوش تغییر و تحولات فراوانی کرده است که سبک زندگی نیز از این قاعده مستثنی نیست. روزگاری حیاط خانه‌ها امن‌ترین جا برای کودکان محسوب می‌شد تا در آن بدوند و کودکی کنند و در خلال بازی‌هایی پر جست‌وخیز، باهم بودن و تعامل با جامعه را یاد بگیرند؛ اما حالا بازی‌های الکترونیکی محبوب‌ترین بازی‌های بچه‌ها هستند. بچه‌هایی که در طول روز کمتر از یک ساعت پلی استیسن یا سایر بازیهای الکترونیکی بازی می کنند سازگارتر هستند نسبت به بچه‌هایی که اصلاً سراغ بازی‌های الکترونیکی نمی‌روند.

محققان به‌تازگی دریافته‌اند بچه‌هایی که کمتر از یک ساعت درگیر بازی‌ های کامپیوتری می‌شوند خوش‌مشرب‌تر هستند همچنین آن‌ها از زندگی خود احساس رضایت بیشتری دارند؛ در مقابل کسانی که بیشتر وقت آزاد خود را صرف بازی‌های الکترونیکی می‌کنند کمتر با محیط خود و دیگران سازگار هستند.

محققان دریافته‌اند بچه‌هایی که کمتر از یک‌سوم از وقت آزاد خود را صرف بازی‌های الکترونیکی می‌کنند دایره دوستی آن‌ها وسیع‌تر و کمتر دچار مشکلات عاطفی می‌شوند.همچنین کمتر گزارش‌شده است که این بچه‌ها پیش فعالی داشته باشند.

انتهای پیام/

نـظـرات