کـد خبـر : 13796
تـاریخ انتـشـار : ۱۰ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۴۸ ق.ظ
نسـخه چاپـی

کارشناس آموزشی:نسل جوان باید مهارت اجتماعی مقابله با اعتیاد را فرا بگیرد

یک کارشناس آموزش و پرورش گفت: نسل جوان باید مهارت‌های اجتماعی مقابله با اعتیاد وعدم گرایش به مصرف موادمخدر صنعتی و شیمیایی را فرا بگیرد.

کارشناس آموزشی:نسل جوان باید مهارت اجتماعی مقابله با اعتیاد را فرا بگیرد

به گزارش خبرگزاری ایونا، بهزاد کرمیان روز شنبه افزود: هر اقدامی در راستای افزایش آگاهی مردم در زمینه کاهش مواد مخدر انجام شود گامی مثبت تلقی خواهد شد و مبحث اجتماعی شدن مبارزه با اعتیاد هم گامی نوین و مهم در همین راستا است.
وی بیان داشت: هم اکنون عرضه و تقاضا برای موادمخدر روان‌گردان و صنعتی افزایش یافته و در واقع یک تهدید خطرناک و مهم به حساب می‌آید، چراکه این موضوع بر روی دیگر نارسایی‌های اجتماعی نیز تاثیرگذار بوده است.
وی مهمترین گروه‌های هدف در پیشگیری از اعتیاد را دانش‌آموزان و محیط مدرسه بیان کرد و ادامه داد: محیط مدرسه بیشترین تاثیرگذاری و الگوگیری را در قشرعظیمی مانند دانش‌آموزان دارد و می‌تواند بیش از محیط خانه به شکل غیر مستقیم اثرگذار باشد.
این کارشناس اضافه کرد: دانش‌آموزان باید در محیط مدرسه تحت تاثیر آموزش مهارت‌های اجتماعی درمقابله با اعتیاد قرار بگیرند؛ چرا که مقابله با آسیب‌های اجتماعی با رویکرد ارتقای فرهنگ روانی و اجتماعی در جامعه نهادینه می‌شود.
کرمیان با اشاره به اینکه کسب اطلاعات درمورد انواع مواد مخدر باید به روز باشد، گفت: نباید به موضوع مهم اعتیاد به مصرف مواد مخدر تک‌بعدی توجه کرد، ضرورت دارد نسل از همان دوران پیش دبستانی تا دبیرستان افراد تحت آموزش مهارت‌های اجتماعی قرار گیرند تا بتوانند در هر شرایطی خود را از گرفتاری مواد مخدر نجات دهند.
وی خاطرنشان کرد: مقابله جدی با معضل اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی نیاز به یک اراده ملی در تمامی سطوح دارد که باید مرکز شروع آن از محیط خانه و مدرسه باشد.
وی تصریح کرد: نباید به این معضل که آسیب های اجتماعی زیادی را به بار می‌آورد سطحی نگاه کرد، بحث اجتماعی شدن مبارزه با اعتیاد باید در جامعه ایده‌ای جدی و حساس تلقی شود و همه دربرابر آن احساس مسئولیت کنند تا نسل آینده و امروز سالم بمانند.
در حال حاضر دومیلیون و ۸۰۸ نفر در کشور معتاد وجود دارد.

انتهای پیام/

نـظـرات