کـد خبـر : 13793
تـاریخ انتـشـار : ۱۰ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۴۳ ق.ظ
نسـخه چاپـی

برگزاری بیست و چهارمین آزمون ادواری مراکز مهارت‌آموزی در کردستان

بیست و چهارمین آزمون مهارت های کاردانش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در ۶ رشته مهارتی روز جمعه ۸ دی همزمان با سراسر کشور در مجتمع فجر سنندج برگزار شد.

برگزاری بیست و چهارمین آزمون ادواری مراکز مهارت‌آموزی در کردستان

به گزارش خبرگزاری ایونا، کارشناس آموزش مهارت‌های کار و دانش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در حاشیه برگزاری این آزمون سراسری در سنندج اظهار کرد: آزمون ادواری مهارت های کاردانش، آزمونی است که بصورت دوره ای برای تعیین مهارت افرادی که به هر نحو ممکن مهارتی را کسب کرده اند، براساس استانداردهای مهارتی کار و دانش برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه امسال شاهد برگزاری بیست و چهارمین دوره این آزمون به صورت سراسری بودیم، ادامه داد: بیست و چهارمین آزمون ادواری مراکز مهارت‌آموزی و کاردانش همزمان با روز جمعه ۸ دی ماه جاری و با حضور ۳۰ نفر شرکت کننده در ۶ رشته در سنندج برگزار شد.

وی با اشاره به این این آزمون ادواری به همت دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، عنوان کرد: این آزمون حداقل ۳۲ واحد و حداکثر ۴۴ واحد از دروس برنامه آموزش مهارتی رشته های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در بر می گیرد.

کارشناس آموزش مهارت‌های کار و دانش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان به رشته های این آزمون اشاره کرد و افزود: بیست و چهارمین آزمون ادواری مراکز مهارت‌آموزی در رشته های چهره سازی، گرافیک کامپیوتری، طراحی صفحات وب، مدیریت و برنامه ریزی خانواده، نوازندگی ساز ایرانی و نوازندگی ساز جهانی در کردستان برگزار شد.

محمدی، از برگزاری مرحله عملی این آزمون در آینده نزدیک خبر داد و اذعان کرد: به شرکت‌کنندگان بعد از کسب نمره قبولی گواهینامه مهارت‌های کار و دانش اعطاء می‌شود.

وی در پایان برخورداری از توانایی لازم و کافی در مهارت مورد نظر، داشتن حداقل سن ١٨ سال تمام، داشتن حداقل گواهی قبولی پایه سوم راهنمایی، دارا بودن مجوز اقامت معتبر برای اتباع خارجی از جمله شرایط علاقه مندان به شرکت در این آزمون اعلام کرد.

انتهای پیام/

نـظـرات