کـد خبـر : 13790
تـاریخ انتـشـار : ۱۰ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۳۹ ق.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی خبر داد:

تحقق ۹۷ درصد تعهد خراسان‌جنوبی در اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار/ کسب رتبه نخست خراسان‌جنوبی در اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تعهد استان در راستای اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار ۵۶۰ نفر بوده که تاکنون ۵۴۵ نفر در این راستا آموزش یافته‌اند، گفت: خراسان‌جنوبی در راستای اجرای این طرح رتبه نخست کشور را کسب کرده است.

تحقق ۹۷ درصد تعهد خراسان‌جنوبی در اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار/ کسب رتبه نخست خراسان‌جنوبی در اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار

به گزارش خبرگزاری ایونا، حسین خوش‌آیند عصر امروز در کارگروه تخصصی اشتغال خراسان‌جنوبی اظهارداشت: یکی از برنامه‌های اشتغال فراگیر مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار است.

وی با بیان اینکه تعهد استان در راستای اجرای این طرح مهارت‌آموزی به ۵۶۰ نفر بوده است، تصریح کرد: تاکنون ۵۴۵ نفر در این راستا آموزش یافته‌اند که این میزان ۹۷ درصد تحقق تعهد استان بوده و از این تعداد ۴۳۵ نفر مرد و مابقی زن بوده‌اند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی ادامه داد: خراسان‌جنوبی در زمینه اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار در سطح کشور رتبه نخست را کسب کرده است.
خوش‌آیند با بیان اینکه کمیته مهارت یکی از کمیته‌های زیرمجموعه کارگروه اشتغال است، افزود: جلسه گذشته این کمیته هشت مصوبه داشته است.
وی یادآور شد: یکی از این مصوبات تأمین اعتبارات لازم در راستای تجهیزات و تعمیرات کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه شهرستان زیرکوه تنها شهرستان استان بوده که متأسفانهاز وجود مرکز فنی و حرفه‌ای محروم است، اضافه کرد: برای ساخت این مرکز در این شهرستان ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شده است.
خوش‌آیند ادامه داد: یکی از مشکلات بر سر راه اجرای این پروژه نبود زمین که امیداست با تخصیص زمین بتوانیم تا سه سال آینده این مرکز را راه‌اندازی نماییم.
وی به پروژه در حال اجرای مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران اشاره کرد و گفت: این پروژه علی‌رغم اینکه مدت زیادی از آغاز آن می‌گذارد به سبب کمبود اعتبارات تکمیل نشده و امسال برای آن ۴۰۰ میلیون تومان مشخص شد و امیداست برای اجرای کامل آن اعتبارات لازم تخصیص یابد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مصوبات جلسه کمیته مهارت استان اختصاص زمین با کاربری آموزشی برای کارگاه‌های آموزش بخش خصوصی بوده است.

انتهای پیام/

نـظـرات