کـد خبـر : 13781
تـاریخ انتـشـار : ۰۹ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۸:۳۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مراسم تجلیل از پژوهشگران، كارآفرینان و مخترعین دانشگاه علمی كاربردی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

مراسم تجلیل از پژوهشگران، مخترعین، کارآفرینان و ورزشکاران دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، پنجشنبه شب در مهمانسرای دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد و از نخبگان پژوهشی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه تقدیر بعمل آمد.

مراسم تجلیل از پژوهشگران، كارآفرینان و مخترعین دانشگاه علمی كاربردی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایونا از سیستان و بلوچستان، دکتر سالارزهی ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ضمن خیر مقدم به حاضرین در این مراسم بیان داشت: از برگزاری مراسم هفته پژوهش آذر ماه ۱۳۹۵ تا آذر ماه ۱۳۹۶ شاهد تحولات خوب و رو به پیشرفتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی و مراکز آموزش علمی کاربردی در سطح استان بودیم. هر چند یقین داریم تا افق مطلوب فاصله زیادی داریم .  در بعد آموزشی توانستیم با کمک مراکز و کارشناسان واحد استانی سهم رشته های مهارتی در دانشگاه ها را افزایش دهیم و از مهر ماه ۱۳۹۶ بالغ بر ۵۰ رشته آموزش مهارتی به رشته های دانشگاه در سطح استان اضافه  گردید و سهم رشته های مهارتی بخش صنعت و فرهنگ و هنر نسبت به بخش خدمات  افزایش یافت

ریاست دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان افزود: تعداد دانشجویان سال آخر متوسطه با احتساب پیش دانشگاهی در استان تقریبا ۷۰ هزار نفر است و با وجود تعداد تقریباً  ۶۰ مرکز آموزش دانشگاهی در استان سهم دانشگاه جامع علمی کاربردی با ۲۸ مرکز علمی کاربردی تقریبا ده درصد از مجموعه پذیرش دانشگاه های استان است. یکی از برنامه های دانشگاه افزایش نرخ پذیرش دانشجویان مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان است.

وی گفت: با توجه به افزایش سهم بیکاری فارغ التحصیلان رشته های نظری و غیر مهارتی انتظار می رود که اقبال عمومی به رشته های مهارتی علمی-کاربردی و فنی و حرفه ای افزایش یابد و این مستلزم توجه بیشتر به مهارت آموزی و کیفیت دوره ها،  استفاده از مدرسین خبره و دارای توان علمی و مهارتی است. پایداری و تعالی مراکز آموزش علمی-کاربردی در گرو حساسیت و اهتمام ویژه به برند مهارتی دانشگاه در نزد افکار عمومی است. بیکاری فارغ التحصیلان معضل بزرگ امروز جامعه و استان است.  تمام سعی و تلاش بر آن است تا بتوانیم علاوه بر توسعه گفتمان مهارت در دانشگاه جامع علمی کاربردی، این گفتمان مهارت آموزی و کارآفرینی را در سطح استان با همکاری آموزش و پرورش،  دانشگاه ها و نهادهای تاثیرگذار مثل پارک علم و فناوری و سازمان فنی و حرفه ای ارتقاء دهیم .

دکتر سالارزهی خاطرنشان کرد: در اسفند ۹۵ نمایشگاه دانشگاه پاک را با همکاری دانشگاه ها و  دستگاه های اجرایی استان  برگزار  نمودیم که این نمایشگاه  در نوع خود در استان منحصر به فرد بود. از افتخارات دیگر دانشگاه در حوزه  فرهنگی احراز مقام سوم حفظ و قرائت یکی از دانشجویان علمی کاربردی استان درجشنواره قرآن و عترت بود .

یکی از جهت گیری های مهم دانشگاه در حوزه ورزش هست  که  الحمدلله دانشگاه در یکسال گذشته توانسته است برنامه استعداد یابی ورزشی و آمادگی دانشجویان را برای شرکت در مسابقات ورزشی را در اولویت کاری قرار دهد که شرکت دانشجویان در المپیاد ورزشی خواهران و برادران در مرداد ۱۳۹۶ در همدان و کسب مقام در بعضی رشته های ورزشی از دستاوردهای دیگر دانشگاه در حوزه ورزش بوده است . همچنین دانشگاه اجرای برنامه های ورزش های همگانی و تیر اندازی برای دانشجویان و مدرسان و کارشناسان را به صورت جدی دنبال نموده است.

در حوزه پژوهش و کارآفرینی، دانشگاه جامع علمی-کاربردی در توسعه اکو سیستم کارآفرینی در سطح دانشگاه و استان نقش آفرینی های خوبی داشته است. در تابستان گذشته رویدادهای از ایده تا کسب و کار را از کنارک تا زهک با  همکاری دستگاه های اجرایی به مدت دو هفته برگزار گردید که این نوع برنامه ها در تقویت و توسعه گفتمان ایده پردازی و کارآفرینی در استان بسیار موثر است .

رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان اشاره کرد: با حضور در نمایشگاه ربع قرن فعالیتهای دانشگاه جامع علمی-کاربردی در مرداد ۹۶ در تهران غرفه واحد سیستان و بلوچستان در بین ۳۱ غرفه استانی جزء  غرفه های برتر ارزیابی گردید. همچنین در طول هفته جهانی کارآفرینی و هفته پژوهش بالغ بر ۷۰ کارگاه در حوزه کسب و کار و کارآفرینی در سطح مراکز برگزار گردید. در نمایشگاه هفته پژوهش استانی،   دانشگاه جامع علمی کاربردی با ارائه  ۴۰۰ محصول توانست توانمندی های دانشگاه را در معرض دید بازدید کنندگان قرار دهد و غرفه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در میان غرفه های شرکت کننده جزء غرفه های برتر ارزیابی گردید.

همچنین در هجدهمین نمایشگاه ملی هفته پژوهش و فن بازار که در اواخر آذرماه ۹۶ در سطح کلیه دانشگاهها، پارکهای علم و فناوری و پژوهشگاه های کشور برگزار گردید واحد استانی توانست ده طرح  از توانمندی های مدرسان و دانشجویان  استان را در این نمایشگاه معرفی نماید که بعضی از این طرح ها مورد توجه علاقه مندان برای سرمایه گذاری قرار گرفت.

سالارزهی بیان کرد: راه اندازی کلینیک مشاوره کسب و کار و کانال ارائه محصولات دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه نیز از دیگر برنامه های پژوهشی و کارآفرینی دانشگاه می باشد. انتظار ما از همه روساء مراکز علمی کاربردی آن است که باید تلاش کنیم افرادی که دارای ایده و خلاقیت هستند را شناسایی و تشویق نماییم و آنها را در مسیر کارآفرینی و نوآوری همراهی نماییم.

در انتهای این مراسم دکتر حبیب آله سالارزهی ریاست دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان بیان داشت: مراسمی که امروز تدارک دیده شده، بهانه ای است برای تجلیل و تقدیر از کارآفرینان، پژوهشگران، مخترعین، دفاتر کارآفرینی فعال مراکز، ورزشکاران و همه عزیزانی که به نحوی موجبات افتخار و سربلندی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان را رقم می زنند. امیدوارم که روز به روز شاهد تعالی دانشگاه جامع علمی کاربردی و توجه افکار عمومی و مهارت جویان به این دانشگاه باشیم. همه این تلاش ها حاصل فضای همکاری روساء مراکز علمی کاربردی، مدرسان تلاشگر و کارآفرین و همکاری شایسته کارشناسان واحد استانی و کارشناسان مراکز علمی کاربردی است. جا دارد از همکارانم در واحد استانی که الحق و الانصاف شبانه روز در خدمت دانشگاه هستند و تلاش های روساء و مسئولین حوزه پژوهش و کارآفرینی و حوزه های فرهنگی و ورزشی وتمامی دست اندرکاران اجرا این برنامه در  حوزه پشتیبانی، روابط عمومی هم تشکر نمایم. در این مراسم از پژوهشگران، كارآفرینان و مخترعین دانشگاه تجلیل بعمل آمد

پژوهشگران برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان

۱-جناب آقای دکتر منصور فاضلی

۲- جناب آقای نادر احسانی

۳- سرکار خانم لاله اله دادی

۴- جناب آقای احمد ملایی

۵- سرکار خانم  مهناز رضایی

۶- سرکار خانم ساره ریگی

مخترعین برتر هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور

 

۱- جناب آقای محمد یداله پور

۲- جناب آقای مهران ریکی

۳- جناب آقای عادل ریکی

۴- جناب آقای حامد شاه بخش

۵-جناب آقای محمد صادق کیخانژاد

 

کارآفرینان برتر مراکز علمی- کاربردی که توسط ستاد مرکزی دانشگاه علمی کاربردی انتخاب گردیده اند

 

۱ جناب آقای محمد ید اله پور

۲- سرکار خانم سارا قادری

۳- جناب آقای مرتضی رخشانی

۴- سرکار خانم صبا اکسیر

۵- جناب آقای نوید خزاعی

 

 

 

گزارش از هادی ملاحسینی ـ خبرنگار ایونا در زاهدان

انتهای پیام/

بـرچـسـب ها

نـظـرات