کـد خبـر : 13635
تـاریخ انتـشـار : ۰۹ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۲۹ ق.ظ
نسـخه چاپـی

مدیر کل بهزیستی آذربایجان‌غربی:

بودجه اشتغال معلولان آذربایجان‌غربی افزایش یافت

مدیر کل بهزیستی آذربایجان‌غربی گفت: اشتغال معلولان آذربایجان‌غربی با افزایش چشمگیر ۲۷ میلیارد تومانی بودجه، در مسیر تسهیل معیشت این قشر از جامعه گام برداشته است.

بودجه اشتغال معلولان آذربایجان‌غربی افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری ایونا، سعید فریور امروز با اشاره به اقدامات این سازمان به منظور رفاه حال معلولان و نیز فراهم آوردن اشتغال این افراد اظهار داشت: با هدف فراهم آوردن اشتغال معلولان، میزان بودجه این امر در استان از میزان اعتبار هفت میلیارد تومانی به ۲۷ میلیارد افزایش یافته و همچنین مبلغ تسهیلاتی که به مددجویان ارائه می‌شود نیز از ۱۵ میلیون تومان به ۲۰ میلیون افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: بدین ترتین مددجویان بهزیستی به منظور بازتوانی و فراهم کردن اشتغال و نیز کارآفرینانی که دارای مدرک فنی و حرفه‌ای هستند می‌توانند با مراجعه به ادارات بهزیستی استان و معرفی این افراد به بانک‌های عامل اقدام به دریافت تسهیلات مورد نیاز خود کنند.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان‌غربی گفت: در خصوص اشتغال معلولان نیز در چند روز گذشته طی مصوبه مجلس شورای اسلامی مقرر شد تا ۳۰ درصد از سهمیه اشتغال هر سازمان و نهادی به این قشر از جامعه تخصیص داده شود.

فریور خاطر نشان کرد: با هدف کمک به معیشت مستمری‌ بگیران مبالغ این مستمری‌ افزایش چشمگیر داده شده و انتظار این است که در آینده نیز این میزان مستمری همچنان افزایش پیدا کند.

وی افزود: ادارات بهزیستی آذربایجان‌غربی در مجموع حدود ۱۸ هزار مستمری‌بگیر و ۵۰ هزار تحت پوشش از جمله معلولان و زنان سرپرست خانوار در اختیار دارند.

انتهای پیام/

بـرچـسـب ها

نـظـرات