کـد خبـر : 13629
تـاریخ انتـشـار : ۰۹ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۱۸ ق.ظ
نسـخه چاپـی

سرپرست فرمانداری بناب:

متقاضیان تسهیلات اشتغال‌زایی تا بهمن ماه فرصت دارند

سرپرست فرمانداری بناب گفت: شهرستان بناب در اجرای هسته‌های کلیدی سند توسعه و تدبیر جزو شهرهای پیشرو در استان است، به طوری که بسیاری از تعهدات شهرستان تا پایان امسال تکمیل و بهره‌برداری از آنها آغاز خواهد شد.

متقاضیان تسهیلات اشتغال‌زایی تا بهمن ماه فرصت دارند

به گزارش خبرگزاری ایونا، امین رفیعی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان بناب افزود: ۶ طرح این سند با صرف اعتباری بالغ بر ۱۵۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال با اشتغال‌زایی ۳۷۳ نفر در بخش صنعت و کشاورزی تکمیل و آماده بهره‌برداری است. وی سپس با انتقاد از عدم تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی این شهرستان اذعان کرد: ‌عمده‌ترین مشکل واحدهای تولیدی بناب عدم وجود سرمایه در گردش و مشکل مالیات است.
سرپرست فرمانداری بناب تصریح کرد: از ۱۳۲ واحد تولیدی بناب که در سایت بهین‌یاب برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کرده‌اند فقط ۸ واحد تسهیلات دریافت کرده‌اند و بقیه واحدها منتظر دریافت تسهیلات سرمایه در گردش هستند. رفیعی همچنین با اشاره به اینکه تعهد شهرستان برای صادرات غیرنفتی ۶۰ هزار تن است؛ اظهار کرد: تا امروز ۴۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و صنعتی از این شهرستان به دیگر کشورها صادر شده است که نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد رشد نشان می‌دهد. وی در ادامه سهم شهرستان از تسهیلات اشتغال‌زایی استان آذربایجان شرقی را ۱۵ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: تاکنون ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
نماینده عالی موقت دولت در شهرستان بناب تاکید کرد: به خاطر اینکه موعد پرداخت این تسهیلات تا بهمن ماه سال جاری است، اگر متقاضیان نتوانند سهم شهرستان را جذب کنند به علت شناور بودن تسهیلات، این مبلغ در دیگر شهرهای استان هزینه خواهد شد. رفیعی تصریح کرد: این تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریال به صورت انفرادی و یک هزار و ۵۰۰ میلیون ریال به صورت پشتیبان و با سود ۴ درصد پرداخت می‌شود. وی با انتقاد از عدم ایجاد نمایشگاه دائمی در این شهرستان خاطرنشان کرد: از این به بعد مجوز هیچ گونه نمایشگاه عرضه محصولات در این شهرستان صادر نخواهد شد، مگر اینکه محل دائمی نمایشگاه‌های بناب توسط شهرداری و اداره صنعت، معدن و تجارت تعیین و فعالیت آن آغاز شود.

انتهای پیام/

نـظـرات