کـد خبـر : 13605
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۷:۴۵ ب.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور:

آموزش‌های مهارتی مستلزم پرسشگری است/ رسانه ها مطالبه‌گر باشند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشورگفت: آموزش‌های مهارتی نیز لازمه کار پرسشگری است.

آموزش‌های مهارتی مستلزم پرسشگری است/ رسانه ها مطالبه‌گر باشند

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمدحسین امید شامگاه چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: در کل کشور تعداد دانشجوها کاهش پیدا کرده است و این کاهش تا سال ۱۴۰۱ادامه خواهد داشت ولی در هرمزگان تعداد دانشجویان مراکز علمی کاربردی افزایش داشته است و از این حیث رتبه اول کشور را داراست.

وی افزود: از زمان مسؤولیت دکتر جاودان کیفیت آموزشی هم روند روبه رشدی پیدا کرده است و روز‌به‌روز هم بهتر می شود .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور خاطرنشان کرد: آموزش‌های مهارتی مستلزم پرسشگری است و انتظار می‌رود اصحاب رسانه با مطالبه‌گری زمینه موفقیت بیشتر را فراهم آورند .

امید تصریح کرد: موضوعی که البته باید به آن اشاره کنم تعداد کم مراکز غیردولتی است یعنی از مجموع ۲۰مرکز علمی و کاربردی تنها ۴مرکز غیردولتی هستند که از میانگین کشور پایین‌تر است .

وی بیان داشت:گسترش کمی مراکز در دستورکار نیست اما در استانهایی مثل هرمزگان ، ایلام ، خوزستان،بوشهر و سیستان و بلوچستان که آموزش‌های مهارتی کمتر توسعه یافته و کمتر توجه شده ، با احصانیازها تنها به بخش خصوصی مجوز ایجاد مراکز داده می‌شود .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اظهارکرد: نیاز هرمزگان در زمینه گردشگری، صنایع و کشت گلخانه ای است و ملاک ما برای اعطای مجوز داشتن محیط واقعی کار و فعالیت در چارچوب ماموریت خودشان می‌باشد .

امید یادآورشد: هرچند در استان هرمزگان تاکنون پیشنهادی نداشتیم اما رایزنی‌هایی با مدیرعامل منطقه آزاد قشم داشتیم و یک مرکز هم آمادگی برای ایجاد مرکز در مسقط اعلام شده است.

وی گفت: موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنم، همراهی صددرصدی مراکز این استان دربحث اساسنامه با دانشگاه جامع است که هرچند برخی استان‌ها کم لطفی کردند اما هرمزگان در این زمینه هم پیشرو است .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به نقش مدرسین در پیشبرد اهداف آموزشی اشاره کرد و افزود: برای جذب مدرسین مسیر جدید ما از طریق فراخوان است که سالی یک یا دو مرتبه انجام می‌شود .

امید بیان کرد: برای فراخوان بهمن ماه در حال نیازسنجی هستیم و علاوه بر آن شاخص‌های اختصاصی هم مد نظر خواهد بود .

وی اظهار داشت: در سال جاری از مجموع ۴۶هزار داوطلب مدرس که در فراخوان شرکت کردند کمتر از ۷۰۰۰نفر پذیرفته شدند، نقش مدرس خوب و اجرای درست برنامه های درسی بسیار حائز اهمیت است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشوردر پایان اضافه کرد: در این راستا از ابتدای مهر امسال تا پایان شهریور ۱۳۹۷ مدرسینی که قبلا هم جذب شده اند مورد ارزیابی قرار می گیرند و اگر نتوانند امتیازات لازم را کسب کنند قرارداد شان تمدید نمی شود .

انتهای پیام/

نـظـرات