کـد خبـر : 13568
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۱۳ ب.ظ
نسـخه چاپـی

بازدید رئیس دانشکده سینمایی بوسان کره جنوبی از دانشگاه صدا و سیما

رئیس دانشکده سینمایی بوسان کره جنوبی، از دانشگاه صدا و سیما بازدید کرد و با قابلیت‌های علمی و آموزشی آن آشنا شد.

بازدید رئیس دانشکده سینمایی بوسان کره جنوبی از دانشگاه صدا و سیما

به گزارش خبرگزاری ایونا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، خانم سون هی به همراه جمعی از کارگردانان و بازیگران کره جنوبی، از استودیو‌های تلویزیونی و رادیویی و کارگاه‌های هنری و پویانمایی و دیگر فضا‌های آموزشی دانشگاه صدا و سیما دیدن کرد و با رشته‌ها و فرایند آموزشی این دانشگاه آشنا شد.

دکتر سرابی، مدیر همکاری‌های علمی و امور بین الملل دانشگاه صدا و سیما، دکتر نظری معاون دانشکده تولید رادیو تلویزیون، دکتر مرکبی مدیر گروه تلویزیون و دکتر طهماسبی از استادان این دانشکده در این بازدید، نحوه بهره برداری آموزشی دانشجویان رشته‌های تولیدی و هنری از ظرفیت‌های دانشگاه صدا و سیما را تشریح کردند.

رئیس دانشکده سینمایی بوسان کره جنوبی و هیأت همراه، هم چنین با حضور در صحن شهدای گمنام دانشگاه صدا و سیما به مقام شامخ این عزیزان به عنوان اسطوره‌های میهنی و مقدس مردم ایران در جنگ با عراق، ادای احترام کردند.

رئیس دانشگاه صدا و سیما در دیدار با رئیس دانشکده سینمایی بوسان کره جنوبی، ضمن خوشامدگویی و معرفی ویژگی‌های انحصاری دانشگاه رسانه ملی ایران گفت: در دانشگاه صدا و سیما، دانشجویان همزمان با آموزش تئوریک به طور عملی نیز با مهارت‌های حرفه‌ای در تولید رادیو و تلویزیون آشنا می‌شوند.

دکتر اسفندیاری از پیشرفت‌های صنعت سینمای کره جنوبی یاد کرد و افزود: یکی از فصل‌های رساله دکتری من درباره تحولات صنعت سینما و تلویزیون کره جنوبی در عصر جهانی‌شدن بود و برای من جالب بود که صنعت سینمای کره که در دهه ۹۰ میلادی وضع مطلوبی نداشت چنان توسعه یافته که امروز فیلم‌های کره‌ای در کشور خود فیلم‌های هالیوودی را در اکران شکست می‌دهند و مجموعه‌های تلویزیونی کره‌ای بازار‌های رسانه‌ای جهان را فتح کرده اند.

وی افزود: دو ملت ایران و کره از نظر فرهنگی اشتراکات خوبی دارند و استقبال مردم ایران از مجموعه‌های تلویزیونی کره‌ای یکی از شواهد آن است.

رئیس دانشگاه صدا وسیما گفت: مهمترین تفاوت سینمای کره جنوبی با سینمای ایران در زیرساخت هاست و اینکه کره جنوبی همزمان با کسب موفقیت در جشنواره‌ها زیرساخت‌های صنعت سینمای خود را تقویت کرد، اما در ایران توسعه صنعت سینما به خوبی انجام نشد.

رئیس دانشکده بوسان کره جنوبی نیز با ابراز خرسندی از دیدن دانشگاه رادیو تلویزیون دولتی ایران درباره دانشکده سینمایی بوسان گفت: این دانشکده رویکرد بین المللی دارد و از ۱۷ کشور جهان دانشجو پذیرفته است و به صورت علمی و عملی آموزش می‌دهد.

خانم هان سون هی افزود: هر سال ۲۰ دانشجو به دانشجویان دانشکده سینمایی بوسان اضافه می‌شوند که این دانشجویان به طور کامل بورسیه هستند و به صورت خاص پذیرفته می‌شوند.

وی گفت: تا کنون یک دانشجوی ایرانی به دانشگاه بوسان کره جنوبی آمده است و سال آینده نیز یک دانشجوی ایرانی دیگر به دانشگاه بوسان خواهد آمد.

رئیس آکادمی سینمایی بوسان افزود: دو کشور هندوستان و فیلیپین بیشترین دانشجو را برای تحصیل به این دانشکده معرفی می‌کنند.

خانم سون هی افزود: از دانشگاه صدا و سیما را خیلی پسندیدم، زیرا دانشجویان همراه با مطالب تئوری به صورت عملی نیز آموزش داده می‌شوند.

انتهای پیام/

نـظـرات