کـد خبـر : 13504
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۲۲ ق.ظ
نسـخه چاپـی

در سال‌جاری

۱۲۰ سوادآموز در مرکز یادگیری «امید» ابهر مهارت‌‌آموزی می‌کنند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر گفت: در سال‌جاری ۱۲۰ نفر از سوادآموزان در مرکز یادگیری محلی امید مهارت‌های مختلف را دریافت می‌کنند.

۱۲۰ سوادآموز در مرکز یادگیری «امید» ابهر مهارت‌‌آموزی می‌کنند

به گزارش خبرگزاری ایونا، موسی رضایی بعد از ظهر امروز در کار گروه سوادآموزی شهرستان ابهر با تبریک فرا رسیدن هفته سواد آموزی اظهار کرد: به مناسبت این هفته برنامه‌های مختلفی در سطح شهرستان ابهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان ابهر بالاترین نرخ باسوادی در استان زنجان را به خود اختصاص داده است، بیان کرد: نرخ باسوادی در این شهرستان ۹۹ درصد است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر با اشاره به اینکه داشتن سواد در زندگی فردی و اجتماعی افراد نقش موثری دارد، بیان کرد: افراد دارای سواد می‌توانند، نقش موثرتری در جامعه ایفا کنند.

رضایی با اشاره به اینکه همزمان با هفته سوادآموزی مسابقات خاطره‌نویسی، انشاء نویسی با موضوع پرسش مهر ریاست جمهوری در بین سوادآموزان برگزار می‌شود، بیان کرد: همایش تقدیر از فعالان عرصه سواد آموزی نیز همزمان با هفته سوادآموزی در شهرستان ابهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کیفیت بخشی، ایجاد انگیزه و سوق دادن سوادآموزان به سوی تحکیم سواد در دستور کار اداره سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان ابهر قرار دارد، بیان کرد: ارائه آموزش‌های مهارت‌آموزی در مرکز یادگیری «امید» نیز دیگر هدف این اداره برای بهبود خدمات آموزشی به سوادآموزان است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر با اشاره به اینکه در سال‌جاری ۳۹۰ نفر در سال‌جاری در دوره‌های آموزشی سوادآموزی شهرستان ابهر بهره‌مند شده‌اند، بیان کرد: از این تعداد ۱۷۰ نفر در دوره سوادآموزی مشغول به تحصیل هستند.

رضایی با اشاره به اینکه از مجموع سوادآموزان شهرستان ابهر ۷۰ نفر در دوره تحکیم حضور یافته‌اند، گفت: ۱۵۰ سوادآموز شهرستان ابهر نیز در سال‌جاری دوره انتقال را سپری می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر با اشاره به اینکه در سال‌جاری ۱۲۰ نفر از سوادآموزان در مرکز یادگیری محلی امید مهارت‌های مختلف را دریافت می‌کنند، خاطر نشان کرد: آموزش برقراری ارتباط موثر با دیگران، پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی، فرزند پروری، کنترل هیجان، فرهنگ آپارتمان نشینی، کاشت گیاهان دارویی و پرورش قارچ، تولید محصولات کشاورزی ارگانیک و پرورش گل‌های زینتی را فرا می‌گیرند.

انتهای پیام/

نـظـرات