کـد خبـر : 13440
تـاریخ انتـشـار : ۰۶ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۵۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر:

آموزش فنی و حرفه‌ای منشاء اشتغال و تربیت نیروی ماهر مورد نیاز صنایع استان بوشهر

معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در نشست با مدیر و معاون شرکت کشتی سازی شهید محلاتی استان بوشهر گفت: با توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح استان با همکاری صنایع مستقر در بخش های مختلف مشکل بیکاری با کسب مهارت، کاهش پیدا خواهد کرد.

آموزش فنی و حرفه‌ای منشاء اشتغال و تربیت نیروی ماهر مورد نیاز صنایع استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری ایونا، احمد لیراوی با تاکید بر اینکه هر چقدر آموزش مهارتی ارائه شود شاهد توسعه اشتغال خواهیم بود اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه‌ای منشا اشتغال و توانمندسازی افراد جامعه برای ورود به بازار کار است.

وی با اشاره به نقش آموزش های مهارتی در تولید و اشتغال اظهار کرد: به علت کمبود نیروهای فنی و ماهر بسیاری از کارها به موقع صورت نمی‌گیرد لذا با تربیت نیروهای انسانی ماهر و متخصص می‌توان عرضه و تقاضای نیاز جامعه را برطرف کرد.

لیراوی با بیان اینکه به منظور کاهش نرخ بیکاری و اشتغال جوانان نقش فنی و حرفه‌ای غیر قابل انکار است ابراز امیدواری کرد: با توسعه آموزش های فنی و حرفه‌ای راه حل اشتغال جوانان و کاهش نرخ بیکاری با همکاری مسئولان استان و صنایع مستقر در بخش های مختلف برطرف شود.

معاون فنی و آموزشی فنی و حرفه ای استان بوشهر خواستار همراهی صنایع استان درتربیت نیروی انسانی ماهرمورد نیازبراساس نیازسنجی شد و افزود: امیدوارم با همگرایی صنایع و همراهی دستگاههای اجرای شاهداشتغال جوانان بومی شده وبه کاهش نرخ بیکاری دراستان کمک شود.

وی با بیان اینکه معضل بیکاری یکی از مهمترین مشکلات جامعه امروزی می باشد، مهارت آموزی و شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای را راهگشای مشکل بیکاری عنوان نمود.

شایان ذکر است در پایان این نشست مقرر شد شرکت کشتی سازی شهید محلاتی با بازدید از کارگاه های آموزشی شهرستان بوشهر نیروهای مورد نیاز خود را جهت آموزش بهتر به مراکز آموزش فنی و حرفه ای معرفی نماید.

انتهای پیام/

نـظـرات