کـد خبـر : 13252
تـاریخ انتـشـار : ۰۴ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۲۶ ب.ظ
نسـخه چاپـی

همزمان با سالگرد شهادت دکتر مفتح؛

همایش بزرگ وحدت حوزه و دانشگاه مرکز علمی کاربردی مهارت شاهرود برگزار شد

به مناسبت ۲۷ آذر شهادت روحانی مبارز دکتر مفتح، سالروز وحدت حوزه و دانشگاه، همایش بزرگ وحدت با حضور بیش از ۳۵۰ نفر نفر از مسئولین، اساتید، فرهیختگان، فرهنگیان، دانشجویان و طلاب علوم دینی در سالن آمفی تئاتر شهید موسوی مرکز فنی و حرفه ای برگزار گردید.

همایش بزرگ وحدت حوزه و دانشگاه مرکز علمی کاربردی مهارت شاهرود برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، موسوی رئیس مرکز علمی کاربردی شاهرود گفت: بسیج اولا مصداق کلمه آیه شریفه “واعتصمو بحبل اله” می باشد و حضرت امام با تفکر و اندیشه خود با صدور فرمان تشکیل بسیج بدنبال وحدت احاد ملت ایران بود، چنانکه تمام ملت با قرار گرفتن در زیر این پرچم در کنار هم و بدون توجه به پست و لباس در یک خط در برابر دشمن ایستادند.

 

وی با بیان اینکه هرکس امروز با خلوص در خدمت مردم باشد و دلش برای کشور و امت بطپد بیقین بسیجی است، اظهار داشت: بسیج یعنی بهترین سازمان یاری کننده جهانی که می تواند از مظلومین و محرومین جهان در برابر ظلم و ستم حمایت کند آنگونه که تاکنون چنین بوده و و این تفکر توانست در هشت سال دفاع مقدس و در سوریه و عراق و لبنان بینی استکبار را به خاک بمالد.

 

در ادامه دکتر فضلی رئیس دانشگاه جامع علمی – کاربردی استان سمنان، خطاب به دانشجویان و طلاب، آنها را با نشاط ترین و اثر گذار ترین قشر جامعه علمی کشور دانستد و به زندگی نامه و فعالیت های استاد شهید دکتر مفتح اشاره کرد.

 

او با تاکید بر اینکه وحدت مهمترین رکن امنیت یک جامعه در برابر ناملایمات است، به چند جمله از بیانات رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در خصوص وحدت حوزه و دانشگاه بسنده کرد و جهت یاد آوری این دو بال علمی (حوزه و دانشگاه ) را به حفظ وحدت دعوت کرد.

 

حضرت حجه الاسلام والمسلمین حسام، استاد حوزه و دانشگاه پیرامون روز وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: اگر هرکس بگوید اختلاف نظری با دیگری ندارد و یک وحدت رویه بین همگان وجود دارد، باید گفت که چنین نیست و باید در عقل و اندیشه طرف مقابل باید کمی تامل و تفکر نمود.

در پایان مراسم سردار ربیعی معاونت قرارگاه ثارالله دانشجویان را به مطالعه بیشتر و رقابت سازنده فراخواند و خواست تا با مطالعه بیشترعلاوه بر دروس خود جوابگوی مسائل روز باشند و همیشه برای پاسخگوئی به برخی شبهات ایجاد شده در برابر فتبه و دشمن آمادگی داشته باشند.

 

وی سپس به بیان خاطراتی از دوران انقلاب، جنگ و صدور پیام و فرهنگ انقلاب به جهان، پرداخت.

 

 

در پایان مراسم از ۱۷ نفر از دانشجویان و طلاب برجسته دانشگاهها و حوزه های علمی این شهرستان قدردانی و جوایزی به رسم یاد بود اهدا گردید. ۹ نفر از دانشجویان برگزیده، از مرکز علمی کاربردی مهارت شاهرود بودند.

 

همچنین به سه نفر از دانشجویانی که در مسابقه پیامکی فرهنگی مرکز علمی کاربردی مهارت شاهرود در مراسم ۱۳ ابان شرکت نموده و پاسخ صحیح داده بودند به رسم یاد بود جوایزی اهدا گردید.

 

 

گزارش از پیمان نوروزی ـ خبرنگار ایونا در سمنان

انتهای پیام/

نـظـرات