کـد خبـر : 13242
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۱۲ ب.ظ
نسـخه چاپـی

اشتغالزایی صندوق کارآفرینی برای ۱۰۷ نفر در آستارا

بابک نوری روز دوشنبه اظهار کرد: تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت می گردد تا زمینه اشتغال جوانان در حوزه های شغل ها خانگی، کارفرمایی و خوداشتغالی فراهم گردد.

اشتغالزایی صندوق کارآفرینی برای ۱۰۷ نفر در آستارا

به گزارش خبرگزاری ایونا، تسهیلات اشتغال با توجه به نوع طرح ها تا سقف یک میلیارد ریال به فرد تقاضاکننده تعلق می یابد و زیادتر تقاضا کنندگان در سال جاری با دریافت تسهیلات، کارگاه های گلیم بافی، خیاطی و واحدهای صنفی راه اندازی کردند.
وی با اشاره به اینکه با پشتیبانی از هنرمندان صنعت ها دستی میتوان در اشتغالزایی آنها قدم های موثری برداشت، اضافه کرد: حدود یک هزار هنرمند در حوزه صنعت ها دستی آستارا فعالیت می کنند و صندوق کارآفرینی امید با وام های کارفرمایی و شغل ها خانگی آماده پشتیبانی از آنهاست.
وی با اظهار اینکه سه میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال ارزش در روزهای آتی به ۱۰ تقاضاکننده شغل در آستارا پرداخت خواهد گردید، اضافه کرد: تقاضا کنندگان به شرط احراز بیکاری توان دارند با عرضه مدرک مهارت در رشته مد نظر، از تسهیلات کارآفرینی با چهار درصد نفع بانکی برخوردار گردند.
نوری یادآور گردید: سال گذشته با پرداخت ۲۱ میلیارد و ۹۵۹ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تسهیلات، برای ۱۴۱ نفر در آستارا شغل ایجاد شده بود.

**کشاورزان آستارا اکثر از چهار میلیارد ریال زکات محصول پرداخت کردند
سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) آستارا اظهار کرد: بهره برداران و کشاورزان این شهرستان در سال جاری از درآمد فروش کیوی، برنج و سایر فرآورده ها خود، ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال زکات مستحبی پرداخت کردند.

انتهای پیام/

نـظـرات