کـد خبـر : 13124
تـاریخ انتـشـار : ۰۴ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۳۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

فرماندار شهرستان اهر:

عدم مهارت‌آموزی دانشجویان در دانشگاه‌ها آسیبی برای جامعه است

فرماندار شهرستان اهر با اشاره به اینکه عدم مهارت‌آموزی دانشجویان در دانشگاه‌ها آسیبی برای جامعه است گفت: در دانشگاه‌ها رشته‌هایی باید تدریس شود که در جامعه بیشتر به آن نیازمندیم.

عدم مهارت‌آموزی دانشجویان در دانشگاه‌ها آسیبی برای جامعه است

به گزارش خبرگزاری ایونا، زاهد محمودی در نشست هم‌اندیشی حل مشکلات دانشکده فنی شهید چمران اهر با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها آبروی شهرستان‌ها هستند اظهار داشت: مردم به‌ویژه قشر جوان جامعه به لحاظ این‌که با دانشگاه‌ها سر و کار دارند از جمله مراکز با اهمیت و دارای جایگاه والا به‌حساب می‌آید.

وی ادامه داد: همه در قبال رسیدگی و برطرف کردن مشکلات دانشگاه‌ها وظایف خطیری داریم به‌طوری که نباید به دنبال آن باشیم که کدام دانشگاه به کجا و چه وزارتخانه‌ای وابسته است بلکه همه‌ی دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسانی باید برطرف کردن مشکلات دانشگاه‌ها به چشم یک کار عام‌المنفعه ببینند.

فرماندار شهرستان اهر بابیان اینکه اگر خیری مدرسه‌ای احداث می‌کند نباید احداث کند که این وظیفه آموزش و پرورش است بلکه حرکت همان خیر در راه جلب رضایت پروردگار متعال است پس بنابراین همه برای برطرف کردن مشکلات پیش روی دانشگاه‌ها تلاش کنیم گفت: متأسفانه به دانشگاه‌های شهرستان اهر کم‌لطفی شده و تاکنون نتوانسته‌اند به جایگاه واقعی که دارند به آن دست یابند.

محمودی افزود: شهرستانی همچون اهر که مرکز منطقه ارسباران بوده و به‌نوعی با سایر شهرستان‌های هم‌جوار نیز ارتباط دارد حال که می‌بینیم دانشگاه‌های این شهرستان با مشکلاتی مواجه هستند به‌منزله آن است که آن‌طور که باید و شاید به دانشگاه‌های اهر رسیدگی و توجه ویژه‌ای نشده است.

وی با تأکید بر اینکه در زمان کنونی که دولت با کمبود منابع مالی دست و پنجه نرم می‌کند احداث ساختمان برای دانشکده کاری دشوار و سخت بوده و نیازمند پیگیری مداوم از دستگاه‌های مربوطه است، تصریح کرد: می‌دانیم که ایجاد دانشکده فنی خواهران در شهرستان اهر ضروری است و باید برای تحقق این خواسته از طریق مسئولان مربوطه پیگیری کنیم.

فرماندار شهرستان اهر با پیشنهاد این‌که در دانشگاه‌ها رشته‌هایی باید تدریس شود که در جامعه بیشتر به آن نیازمندیم، گفت: متأسفانه فارغ‌التحصیلان برخی رشته‌ها بعد از تحصیل بیکار مانده‌اند اگر در رشته‌ای جامعه به آن نیاز دارد تحصیل می‌کردند شاید وضعیت این‌چنین به وجود نمی‌آمد پس بنابراین دانشگاه‌ها در تدریس رشته‌ها نیازسنجی را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.

محمودی با ذکر این‌که عدم مهارت‌آموزی دانشجویان در دانشگاه‌ها آسیبی برای جامعه است اظهار داشت: اگر در دانشگاه‌ها و حتی جامعه مدرک‌گرایی کنار گذاشته شود و جوانان بیشتر بر روی مهارت‌آموزی متمرکز شوند قطعاً در بازار کار لنگ نمی‌مانند.

انتهای پیام/

نـظـرات