کـد خبـر : 13109
تـاریخ انتـشـار : ۰۴ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۱۲ ب.ظ
نسـخه چاپـی

فرماندار درمیان:

بیش از ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار نفر ساعت آموزش در استان خراسان جنوبی اجرایی شد

فرماندار درمیان با تأکید بر همگانی شدن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: گسترش مهارت آموزی در سطح جامعه می‌تواند گام موثری در زمینه اشتغال و خودکفایی افراد باشد.

بیش از ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار نفر ساعت آموزش در استان خراسان جنوبی اجرایی شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد بشیری‌زاده در مراسم تودیع و معارفه سرپرست اداره آموزش فنی و حرفه‌ای درمیان اظهار داشت: فعالیتهای فنی و حرفه‌ای در سطوح و مناطق مختلف شهرستان مرزی درمیان که از نظر جمعیتی چهارمین شهرستان استان خراسان جنوبی است، گسترده است.

وی ضمن تاکید بر همگانی شدن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح روستاها گفت: با همکاری شورا و دهیاری‌ها لازم است که استفاده از ظرفیت‌های مناطق را مدنظر قرار دهیم.

فرماندار درمیان افزود: از تجارب افراد ساکن در روستاها استفاده شود تا بتوانیم صنایع بومی و محلی هر منطقه را گسترش دهیم و تجاری سازی صورت گیرد.

بشیری‌زاده خاطرنشان کرد: برخی صنایع دستی شهرستان شهرت جهانی دارد مانند فرش قهستان که در کشورهای اروپایی شهرت فراوانی دارد بنابراین باید از این فرصت‌ها برای کارآفرینی و اشتغال استفاده بهینه کرد.

وی با اشاره به اهمیت نقش آموزش گفت: آموزش و مهارت در هنرستان‌ها و کار و دانش‌ها دانش آموز را آماده می‌کند که بعد از تحصیل زمینه شغلی برای خود ایجاد کند.

بیش از ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار نفر ساعت آموزش در استان اجرا شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: مهمترین عنصر و مولفه ایجاد شغل، مهارت است که مهم‌ترین رسالت آموزش فنی و حرفه‌ای در استان است.

حسین خوش‌آیند افزود: آموزش مهارت زیرساخت اشتغال است که نیاز اصلی جامعه است و معضل بیکاری در جامعه فراگیر شده است.

وی تصریح کرد: نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه همه جانبه کشور بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با بیان اینکه تعهد آموزش این اداره برای سال جاری در سطح استان ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ساعت بوده گفت: تاکنون بالغ بر ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار نفر ساعت اجرا شده است.

تحقق ۱۰۳ درصدی تعهد آموزش در مرکز فنی و حرفه‌ای درمیان

وی با بیان اینکه امسال سال تولید اشتغال است گفت: باید به دنبال توانمندسازی نیروی انسانی و کارآموزی در محیط کار واقعی باشیم چون اگر نیروی انسانی توانمند نباشد با وجود تمام امکانات نیز نمی‌توان اقدامات مطلوبی انجام داد.

خوشایند اظهار داشت: تعهد آموزش مرکز فنی و حرفه‌ای درمیان ۲۶۰ هزار نفر ساعت در سال جاری بوده که در ۸ ماهه نخست امسال ۲۷۰ هزار نفر ساعت آموزش ارائه شده یعنی ۱۰۳ درصد تحقق یافته است.

وی با تاکید بر فرهنگ سازی در حوزه کار آفرینی گفت: فرهنگ کارآفرینی در بین جوانان باید نهادینه شود تا گام موثری در زمینه اشتغال جامعه برداشته شود.

در این مراسم از زحمات علی یزدان‌پرست قدردانی و علی بذرافشان به عنوان سرپرست آموزش فنی و حرفه‌ای درمیان معرفی شد.

انتهای پیام/

نـظـرات