کـد خبـر : 13103
تـاریخ انتـشـار : ۰۴ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۰۷ ب.ظ
نسـخه چاپـی

باسط درازهی:

آموزش‌های پیشگیری از خسارت احتمالی زلزله جای ویژه در رسانه ملی و بیلبوردهای شهری پیدا کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار آن شد که شورای شهر و شهرداری‌ها با نصب بیلبوردهای آموزشی در راستای پیشگیری از خسارت‌های زلزله احتمالی آگاهی مردم را افزایش دهند.

آموزش‌های پیشگیری از خسارت احتمالی زلزله جای ویژه در رسانه ملی و بیلبوردهای شهری پیدا کند

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد باسط درازهی درباره تاثیر آموزش‌های فرهنگی و آموزشی برای پیشگیری از خطرات وخسارت‌های احتمالی زلزله در کشور، گفت: نگاه ویژه به آموزش در پیشگیری و کاهش خسارت زلزله احتمالی در پایتخت و در سرتاسر کشور بسیار تاثیرگذار است زیرا ما شاهد هستیم که در بسیاری از مناطق کشور زلزله به وقوع می‌پیوندد.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری‌ها با نصب بیلبوردهای آموزشی در راستای پیشگیری از خسارت‌های زلزله احتمالی اگاهی مردم را افزایش دهند؛ تصریح کرد: باید نگاه به آموزش برای کاهش خطرات احتمالی زلزله به صورت فراگیر و سراسری طبق اصول آکادمیک در مدارس و دانشگاه‌ها به عنوان یک واحد درسی در نظر گرفته شود زیرا ما جزء کشورهای زلزله‌خیز در دنیا به شمار می‌آییم.

وی تصریح کرد: نگاه به مهار و کنترل خسارت زلزله در کشور باید همه‌جانبه باشد بنابراین باید با برنامه‌ریزی اصولی دروس مدونی برای پیشگیری از خطرات احتمالی زلزله در مدارس کشور تدوین شود تا دانش آموزان از سنین نونهالی آموزش‌های لازم برای هوشیاری در زمان زلزله را کسب کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: رسانه ملی باید با تدابیر اصولی، فیلم‌های مستند و آموزشی را که می‌تواند منجر به افزایش آگاهی میان آحاد مردم شود، به صورت مرتب و متواتر در کل سال به نمایش بگذارند تا بتوان خطرات احتمالی این واقعه طبیعی را کنترل کرد./

انتهای پیام/

بـرچـسـب ها

نـظـرات