کـد خبـر : 13097
تـاریخ انتـشـار : ۰۴ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۰۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم خبر داد:

ارائه بیش از ۱میلیون‌ و ۸۰۰هزار نفرساعت آموزش مهارتی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم از ارائه بیش از ۱میلیون و ۸۰۰هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در ۹ ماهه سال جاری توسط آموزشگاه‌های آزاد قم خبر داد.

ارائه بیش از ۱میلیون‌ و ۸۰۰هزار نفرساعت آموزش مهارتی

به گزارش خبرگزاری ایونا، احمد عطارنیا ۴ دی در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در مقایسه عملکرد ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۹ درصد افزایش داشته است و در حال حاضر ۹۰ درصد از تعهدات آموزشی بخش غیر دولتی استان انجام پذیرفته است.
عطارنیا بیان کرد: این آموزش ها در ۲۰۶ آموزشگاه آزاد فعال دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بخش های صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی ارائه شده است که تعداد ۸هزار و ۶۸۴ نفر شامل ۵هزار و ۸۶۵ زن و ۲هزار و ۸۱۹ مرد در حرفه‌های مورد علاقه خود آموزشهای مهارتی را فرا گرفتند.
وی افزود: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای توسط بخش خصوصی و با کسب مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و بر اساس برنامه‌های درسی و استانداردهای مهارت آموزش مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و تأمین عوامل آموزشی واجد شرایط نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای اقدام می‌کنند.
عطارنیا اظهار داشت: آموزش های بخش خصوصی در ۹ ماه گذشته سال جاری در ۱۳۸ حرفه آموزشی از زیر مجموعه ۲۳ رشته آموزشی برگزار شده است.
وی یادآوری کرد: از اهداف مهم استان اعطای مجوز های آموزشی در رشته های جدید و متناسب با بازار کار موجود استان برای آموزش جوانان جویای مهارت و اشتغال است که در این راستا در سال جدید اقدام به صدور مجوز رشته های صنایع چوب، صنایع دستی(طلا و جواهرسازی)، صنایع دستی(سفال) و گردشگری نموده است.
عطارنیا در پایان اضافه کرد: مهارت آموزان در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد پس از اتمام دوره آموزشی، در دو مرحله آزمون کتبی و عملی شرکت کرده و پس از قبولی در این دو مرحله، گواهینامه مهارت کسب می‌کنند.

انتهای پیام/

نـظـرات