کـد خبـر : 13022
تـاریخ انتـشـار : ۰۴ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۰۴ ق.ظ
نسـخه چاپـی

توسط خیر نیشابوری انجام شد؛

ساخت و تحویل ۶۶ مدرسه به آموزش و پرورش نیشابور

خیر نیشابوری با جوهر عشق به دیار خود شصت و ششمین مدرسه مجهز را در نیشابور به آموزش و پرورش تحویل داد.

ساخت و تحویل ۶۶ مدرسه به آموزش و پرورش نیشابور

به گزارش خبرگزاری ایونا، عبدالرضا وکیلی خیر مدرسه ساز نیشابوری است که با عشقی بی نهایت تمام توان خود را در جهت ارتقای آموزش دیار خود گذاشته است.

شصت و ششمین مدرسه خیر ساز وکیلی ظهر یکشنبه۳دی‌ماه در شهرستان نیشابور افتتاح شد تا در بهار ۶۶سالگی  بتواند۶۶ مدرسه که به بهترین نحو ممکن ساخته‌شده است را به فرزندان شهر خود هدیه کند.

این خیر مدرسه‌ساز شامگاه امشب در مراسمی که به جهت تقدیر از زحمات وی در شورای شهر نیشابور برگزار شد در خصوص انگیزه اش برای ساخت مدارس گفت: سابقه کارهای خیر را از بنده زیاد سؤال می‌کنند، خانواده عامل اصلی پرورش من درراه نیکوکاری بود، مادر و پدر بنده به‌طور جد بنده را به نیکوکاری توصیه می‌کردند.

وی ادامه داد: حتی خانواده من را به نیکوکاری اجبار می‌کردند، من وارد اجتماع شدم و همیشه نصیحت پدر مرحوم خود مبنی بر کمک به مردم را در ذهن داشتم و با تمام توان در جهت عمل به این نصیحت اقدام می‌کردم.

وکیلی گفت: خیلی از مردم نمی‌دانند که مدارس وکیلی یک، دو و سه را مرحوم پدر من ساختند و من در آن زمان در نیشابور نبودم و استارت اولیه کار را پدر من زد.

این خیر مدرسه‌ساز با اشاره به علاقه خود به نیشابور گفت: بنده عاشق شهرم هستم و از هیچ کمکی برای زیباسازی شهرم دریغ نمی‌کنم، ایده من این است که نمای شهر زیبا باشد و برای این کار تمام تلاش خود را کرده‌ام تا مدارسی زیبا بسازم و همین مدرسه‌ای که امروز افتتاح شد را با هزینه بسیار بیشتری ساختم تا نمای زیبایی داشته باشد.

وی ادامه داد: آرزوی من این است که زادگاه خود را نیشابور بسازم و شهر من مدارس قدیمی نداشته باشد و فرزندان این شهر در کلاس مستحکم و مجهز مشغول به تحصیل باشند.

وکیلی دلیل اصلی خود برای انتخاب آموزش و پرورش برای کارهای خیریه گفت: من تجربیات فراوانی در جهانگردی دارم و به کشورهای زیادی سفر کرده ام، در کشورهای مختلف با قشر معملم آن کشورها تعامل خوبی داشتم و در این تعاملات متوجه شدم که آموزش و پرورش هر کشوری که مستحکم است بنای مقاومی برای پیشرفت آن کشور است و تمام کشورهای پیشرفته مکان های آموزش بسیار پیشرفته ای دارند.

انتهای پیام/

نـظـرات