کـد خبـر : 12962
تـاریخ انتـشـار : ۰۳ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۷:۱۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛

هنجارها و ناهنجاری ها با روش های علمی و دینی تعلیم داده شود

قالیچی با اشاره به فرمایشات حضرت امام درباره دانشگاه، گفت: دانشگاه باید انسان هایی با معیار اسلامی و انسانی تربیت کند؛ البته تربیت باید بگونه ای باشد که امر به معروف و نهی از منکرات از همان ابتدای کودکی به انسان ها آموخته شود و هنجارها و ناهنجاری ها با روش های علمی و آموزه های دینی تعلیم داده شود.

هنجارها و ناهنجاری ها با روش های علمی و دینی تعلیم داده شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، نشست تخصصی امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور آقای دکتر قالیچی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ اعضای شورای امر به معروف مراکز آموزشی، تعدادی از روسا و مدرسان این دانشگاه در سالن اجتماعات شهید نومی گلزار استان آذربایجان شرقی برگزار گردید.

این نشست که از سلسه نشست های حلقه های صالحین است، روز شنبه با افزایش معرفت اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد.

دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی، مساله امر به معروف و نهی از منکر را یکی از واجبات معرفی کرد و گفت: این موضوع در تمامی جوامع و در طول تاریخ یکی از موضوعاتی بوده که مورد توجه همگان بوده است.

 

وی بیان کرد: کشور ما از آن جایی که یک کشو راسلامی و شیعی است باید از همان آموزش های ابتدایی به گونه ای باشد که تربیت و آموزش دانش آموزان در کنار هم باشد.

قالیچی در ادامه اشاره ای به سخنان امام خمینی (قدس روحه) پرداخته و گفت: هم چنان که حضرت امام (ره) فرمودند که دانشگاه کارخانه آدم سازی است … پس این فرمایش آن امام راحل باید سرلوحه دانشگاه های ما باشد و باید انسان هایی با معیار اسلامی و انسانی تربیت کند و تربیت بگونه ای باشد که امر به معروف و نهی از منکرات از همان ابتدای کودکی به انسان ها آموخته شود و هنجارها و ناهنجارها با روش های علمی و آموزه های دینی تعلیم داده شود.

در ادامه جلسه؛ حجت الاسلام والمسلمین روحانی اصل، به ارائه مطالبی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و سازمان ها پرداخت.

روحانی اصل گفت: امر به معروف و نهی از منکر همانند نماز از واجبات الهی است که در دین مبین اسلام و آیات و روایات به اهمیت آن اشاره شده است.

وی افزود: یکی از عواملی که باعث تهاجم فرهنگی و غربزدگی در کشور می شود ترک امر به معروف و نهی از منکر در کشور است.

روحانی اصل گفت: دشمن راحت ننشسته و هر روز با حیله و خدعه جدیدی خود را آماده می کند تا به جوانان و کشور ضربه و آسیب بزند و وظیفه مسئولین این است که در برابر این حلیه ها با امر به معروف و نهی از منکر و نهادینه کردن این موضوع به مبارزه با آن ها بپردازد.

در ادامه مراسم اسداللهی، سخنران ویژه مراسم، به سخنرانی در مورد امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.

 

گزارش از صدیقی ـ خبرنگار ایونا در تبریز

انتهای پیام/
منبع:

نـظـرات