کـد خبـر : 12957
تـاریخ انتـشـار : ۰۳ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۶:۴۵ ب.ظ
نسـخه چاپـی

به همت مرکز آموزش علمی کاربردی بازرگانی منطقه 8 غله برگزار شد؛

برگزاری سمینار تخصصی کارآفرینی و کسب و کار در آذربایجان شرقی

اولین سمینار تخصصی کارآفرینی و کسب و کار به همت مرکز آموزش علمی کاربردی بازرگانی منطقه ۸ غله با اهداف تشریح و تبیین مقوله های مربوط به کسب و کار، کارآفرینی و اشتغال در حوزه صنایع غذایی روز شنبه برگزار شد.

برگزاری سمینار تخصصی کارآفرینی و کسب و کار در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری ایونا، شهباززاده، رئیس مرکز آموزش بازرگانی منطقه ۸ غله، در ابتدای این مراسم ضمن خوش آمدگویی به مهمانان به معرفی اجمالی مرکز آموزشی غله پرداخت و گفت: این مرکز آموزشی به پشتوانه ۳۵ کارخانه و سیلوی فعال استان و نه هزار واحد نانوایی یکی از مراکز دارای پتانسیل بالا می باشد.

 

وی افزود: وجود آزمایشگاه هایی با امکانات بالا، که در شمالغرب کشور بی نظیر است، یکی دیگر از مزیت های والای این مرکز آموزشی است.

 

دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی، در ابتدای جلسه ضمن درود به روان پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم، گفت: مساله اشتغال و کارآفرینی یکی از اصلی ترین دغدغه های مسئولین کشور می باشد. البته مساله شتغال یک مساله عمومی و نیازمند توجه همگان و تمام اقشار جامعه می باشد.

 

وی بیان کرد: تا زمانی که مساله اشتغال و بیکاری جوانان حل نشود سرمایه گذاری ها در دیگر حوزه ها نیز چندان جواب نخواهد داد و با مشکل برخواهد خورد؛ چرا که مساله اشتغال و عدم بیکار یکی از مشکلات اساسی در حال حاضر می باشد.

 

قالیچی در ادامه به برخی از فعالیت¬های انجام شده توسط کارآفرینان پرداخته و افزود: کارآفرینی و امور مربوط به آن  ارتباط چندانی به پول و سرمایه آن چنانی ندارد بلکه کارآفرینی یک هنر و مدیریت هست. هنر این که چگونه از هیچ به همه چیز برسیم.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی در ادامه گفت: این دانشگاه با استفاده از پتانسیل های مراکز آموزشی، جزو اولین دانشگاه هایی است که به موضوع کارآفرینی و اشتغال توجه ویژه نموده و از تمام ایده های مدرسان و دانشجویان استقبال می نماید. وی گفت: اگر دانشجو آموزش های خود را دقیق یاد بگیرد و صرفا به دنبال مدرک نباشند و کاربلد باشد یقینا به هیچ عنوان بیکار نخواهد ماند و قطعا پس از دانش آموختگی شغل سراغ وی خواهد آمد.

 

قالیچی درپایان سخنان خود گفت: انتظاری که از رئیس مرکز آموزش غله و مدرسان این مرکز آموزشی داریم این است که آموزش های بگونه ای باشد که دانشجو را سمت و سو دهد و کارآفرین بار بیاورد؛ هم چنین در اجرای دروس کاربینی و کاروزی باید نهایت دقت به عمل آید.

 

در ادامه جلسه؛ علاقه بند، مدیر عامل کارخانه فرآورده های شیری وحید؛ و فشنگچی، مدیر عامل شرکت آرد اطهر؛ به ارائه مطالبی در خصوص کارآفرینی پرداختند.

 

هم چنین در پایان مراسم از نمایشگاه دستاوردهای دانشجوی این مرکز آموزشی بازدید به عمل آمد.

 

این مراسم با حضور آقای دکتر قالیچی رئیس واحد استانی آذربایجان شرقی؛ علاقه بند، مدیر عامل کارخانه فرآورده های شیری وحید؛ فشنگچی، مدیر عامل شرکت آرد اطهر؛ عباس وند، رئیس اتحادیه صنفی نانوایان آذربایجان شرقی، تعدادی از روسای مراکز آموزشی استان، مدرسان و دانشجویان در سالن اجتماعات اداره غله برگزار گردید.

 

 

گزارش از صدیقی ـ خبرنگار ایونا در تبریز

انتهای پیام/

 

نـظـرات