کـد خبـر : 12941
تـاریخ انتـشـار : ۰۳ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۱۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

در محل مركز فرهنگ و هنر اورمیه

اولین كارگاه جامع قوانین و مقرارت آموزشی مراكز علمی كاربردی استان آذربایجان غربی برگزار شد

اولین كارگاه جامع قوانین و مقرارت آموزشی با حضور كلیه مسئولین و كارشناسان آموزش و فارغ التحصیلان مراكز در محل مركز فرهنگ و هنر اورمیه برگزار شد.

اولین كارگاه جامع قوانین و مقرارت آموزشی مراكز علمی كاربردی استان آذربایجان غربی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، در این کارگاه، یاسین امانی، مسئول آموزش استان گفت: مراکز علمی کاربردی به هیچ عنوان افراد در حال خدمت را قبول نكنند و یکی از مشکلات اصلی مغایرت هایی است كه شامل کدملی و شماره شناسنامه است.

 

مسئول آموزش استان ادامه داد: مراکز می توانند ۱۰ درصد از دروس عمومی به جز معارف اسلامی و فارسی را به صورت مجازی برگزار کنند و چنانچه دانشجویی که معدل ۱۲ به پایین داشته باشد مشروط و دانشجویی که دارای معدل ۱۷ باشد معدل الف را كسب كرده است.

 

امانی با اشاره به این که دانشجویانی که در ترم آخر مشروط شوند این مشروطی به شمار نمی رود و قبول خواهند بود تصریح کرد: دروس عمومی، جبرانی، مهارتهای مشترک، کارورزی، کاربینی و دروسی که دانشجو مردود شده، درس هایی هستند که در تابستان قابل ارائه می باشند.

 

وی عنوان کرد: تا زمانی که دانشجو مشکل نظام وظیفه نداشته باشد می تواند درس را به صورت معرفی به استاد اخذ کند؛ همچنین از این به بعد به دانشجویی سنوات تعلق میگیرد که حداقل ۵۰ واحد درسی پاس کرده باشد.

 

مسئول آموزش استان با بیان این که در هر دوره بیش از یک ترم نباید به دانشجو مرخصی داد خاطرنشان کرد: بانوان برای زایمان می توانند دو ترم مرخصی بدون احتساب سنوات داشته باشند؛ و اگر دانشجو تا پایان حذف و اضافه به دانشگاه مراجعه نکند قطعا حذف می شود.

 

سروان یکانی، رئیس اداره معافیت های تحصیلی آذربایجان غربی نیز با حضور در این کارگاه گفت: برابر قانون تمامی افراد ذکور که به سن ۱۸ سال می رسند بایستی معافیت تحصیلی داشته باشند؛ متولدین ۷۸ از سال ۹۶ مشمول به حساب می آیند.

 

وی با بیان این که کسانی که قبل از سن مشمولیت وارد دانشگاه شده اند مشمول محسوب نشده و نیازی به معافیت تحصیلی ندارند ادامه داد: دانشجو تا ۷۲ ساعت، وظیفه دارد معافیت تحصیلی را به دانشگاه تحویل دهد و تا قبل از امتحانات اگر پرونده ای دارای مشکل بود باید کتبا به اطلاع دانشگاه برسد و نسبت به حل آن اقدام شود.

 

یکانی اظهار کرد: برابر تبصره ماده یک ۳۵ قانون آخرین فرجه معرفی دانشجویان به نظام وظیفه یکسال است؛ دانشجویان انصرافی، ترک تحصیل و اخراجی به هر طریقی که باشد حق تحصیل ندارند بدین معنی که اگر دانشجویی انصراف داده و ادامه تحصیل ندهد زمانی می توان به وضعیت آن رسیدگی شود که مدعی بازگشت به تحصیل باشد.

 

وی در ادامه بیان کرد: ترخیص سربازان برای تحصیل در دانشگاه فقط برای مقاطع کارشناسی امکان پذیر است و با راه اندازی پیامکی تمامی سنوات دانشجوبان به اطلاع آنان خواهد رسید و تحت هر شرایطی پیگیری و درخواست سنوات الحاقی دانشجویان از طریق دانشگاه می باشد. ‍

 

مسعود مصطفی زاده كارشناس فارغ التحصیلان استان یكی دیگر از سخنرانان كارگاه گفت: روند صدور گواهی موقت در سیستم جدید هم آوا و نحوه ارسال پرونده های فارغ التحصیلی از تاریخ ٢٣ آبان ماه به بعد الزاما از طریق سیستمی ارسال و صادر می گردد . كارگاه مذكور با برگزاری آزمون ارزشیابی قوانین و مقرارت جامع آموزشی از كلیه شركت كنندگان به كار خود پایان داد.

 

 

گزارش از سعید پود

انتهای پیام/
منبع:

نـظـرات