کـد خبـر : 12921
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۲۰:۴۲ ب.ظ
نسـخه چاپـی

با حضور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز صورت گرفت؛

برگزاری اولین استارت آپ در هشتگرد به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی

اولین استارت آپ در هشتگرد به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز توسط مرکز آموزش علمی- کاربردی عالی فرد( سن ایچ) برگزار شد.

برگزاری اولین استارت آپ در هشتگرد به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی

به گزارش خبرگزاری ایونا، افتتاحیه اولین استارت آپ مرکز آموزش علمی کاربردی عالیفرد(سن ایچ) با حضور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز، رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی عالیفرد، فرماندار ساوجبلاغ و معاونت فناوری پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.

سید صاحب سادات حسینی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی‌ البرز در این مراسم با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی در مرزهای تکنولوژی کار می کند نه در مرز های دانش، افزود: لذا هدف ما ایجاد کار است.

وی ادامه داد: ما در دانشگاه جامع علمی کاربردی ۳۱ هزار و پانصد دانشجو داریم که ۹۹ درصد آنها بومی هستند در صورتی که دانشجویان دیگر ۳ درصد بومی استان هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی در مقطع فوق لیسانس قبول شده اند، گفت: ۴۰ درصد از این آمار در دانشگاه های ممتازی همچون دانشگاه تهران و صنعتی شریف و …قبول شده اند.

سادات حسینی خاطر نشان کرد: تاکنون ۵ استارت اپ در مراکز علمی کاربردی استان البرز برگزار شده است.

وی همچین از ۵۵۸ طرح خاتمه یافته خبر داد و گفت: حضور دانشگاه جامع علمی کاربردی در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری البرز بدون استفاده از یک ریال دولتی و مراکز انجام شد.

گفتنی است؛ استارت اپ مرکز علمی کاربردی عالیفرد(سن ایج)  از ۲۹ آذر الی ۱ دی ماه برگزار می شود که ۴۴ طرح با محوریت بسته بندی، صنایع روغن، صنایع کمپوت و کنسرو، مواد اولیه و افزودنی ها، فناوری اطلاعات در توسعه محصولات و خدمات صنایع غذایی، ماشین آلات و تجهیزات صنایع غذایی و تکنولوژ ی های جدید در صنایع غذایی در این استارت اپ حضور پیدا کردند.

در ادامه این مراسم فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به اینکه روز به روز ما شاهد رشد و رونق قدیمی ترین دانشگاه هشتگرد هستیم، اظهار کرد: فرمانداری ساوجبلاغ نهایت آمادگی خود را برای توسعه این مرکز دارد.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین معضلات امروز جمهوری اسلامی بیکاری نسل جوان است، افزود: امروزه شاهد بیکاری نسل جوان با انباشت با سوادان و فارغ التحصیلان هستیم که بازار کار برایشان نیست.

پالیزگیر ادامه داد: در صورتی که جوانان انتظار دارند مشاغل دولتی نصیب آنها شود ولی با کارآفرینی است که این مشکل حل خواهد شد.

فرماندار ساوجبلاغ تاکید کرد: شهرستان ساوجبلاغ دارای ۲۲۰ واحد صنعتی برند های کوچک و بزرگ است که از نظر صنعتی یکی از پتانسیل های استان البرز است.

 

وی با اشاره به اینکه ۳۰ هزار هکتار اراضی در شهرستان ساوجبلاغ دارد، گفت: طبق سرشماری در سال ۹۵ جمعیت بیکار در ساوجبلاغ نزدیک به ۸ هزار نفر بوده است.

پالیزگیر در این جلسه با اعلام امادگی کامل فرمانداری ساوجبلاغ اظهار کرد: فرمانداری ساوجبلاغ با اعطای وام های بدون سود برای ایجاد اشتغال فرصت های جدیدی ایجاد میکند.
رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی عالیفرد (سن ایج) در این مراسم گفت: امیدوارم این مرکز برای برگزاری چنین سمینار ها و همایش ها و استارت اپ ها بتواند قدمی در راستای پیشبرد های توانایی کشور بردارد.

 

وی بیان کرد: هر اندازه که جوانان ما توانمند باشند و بتوانند ایده های خود را منصه ظهور برسانند کشوری پویاتر خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بزرگترین هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که دانایان را به صف توان مندی برساند، تصریح کرد: در کشور های پیشرفته و جوامع بزرگ بخش خصوصی فعال تر است و کشور ماهم در این راستا نیز قدم هایی برداشته است.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی عالیفرد (سن ایج)  با اشاره به اینکه خروج و فارغ التحصیلی به معنای استخدام نیست، افزود: جوانان امروز باید بدانند که بعد از فارغ التحصیلی کار آفرین باشند.

وی ادامه داد: اگر ما بتوانیم توانایی جوانان را بشناسیم و به آنها اعتماد دهیم کشورمان پیشرفت خواهد کرد.

وی گفت: اولین هدف ایده تاپ ترویج فرهنگ نوآوری ، خلاقیت و نو آوری است چراکه ما باید به جوانان بگوییم که اعتماد بنفس داشته باشند.

وی ادامه داد: دومین هدف ایده تاپ تقویت توان ایده ها خرد و شکستن سد مقابل نوآوری است چراکه ما زمانی میتوانیم در بازار رقابت موفق باشیم که تیمی منسجم داشته باشیم.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی عالیفرد (سن ایج) با انتقاد از اینکه بیشتر ایده های ما به علت نداشتن تیمی منسجم شکست میخورد، تصریح کرد: هر ایده باید با تیمی منسجم رو به جلو حرکت کند.

زه فروش با اشاره به اینکه ایجاد فرصت شکل گیری کسب و کارهای نوپا نیز هدف ایده تاپ است، تشریح کرد: تبدیل ایده به ثروت از مهم ترین هدف های ایده تاپ است که در آخرین قدم میخواهیم ایده دهنده ایده را به ثروت تولید کند.
گزارش از اکرم مالمیر

انتهای پیام/

نـظـرات