کـد خبـر : 12878
تـاریخ انتـشـار : ۰۳ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۴۴ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اعلام کرد:

کمبود دانش فنی در بخش کشاورزی خراسان شمالی/۳۸۰۰میلیارد ریال برای اشتغال روستائیان پیش بینی شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: هم اکنون کشاورزی این استان واقع در شمال شرق کشور از کمبود دانش فنی رنج می برد زیرا که شماری از کشاورزان در این زمینه کم سواد و بی سواد هستند.

کمبود دانش فنی در بخش کشاورزی خراسان شمالی/۳۸۰۰میلیارد ریال برای اشتغال روستائیان پیش بینی شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، عبدالله یوسفی شنبه در دیدار با کشاورزان پیشرو شیروان اظهار کرد: هم اکنون تنش محیطی و زیستی تبدیل به یک فرصت شده که باید به دنبال شیوه های جدید بود.
وی گفت: کشاورزان باید از دانش فنی و فناوری روز استفاده کنند و باید کشاورزی را فن آور، مکانیزه و علمی کنیم وآن را از حالت سنتی به صنعتی و علمی گسترش دهند.
وی با بیان اینکه اگر تشکل توانمند داشته باشیم نیازمند دولت نخواهیم بود گفت: باید به زنجیره های تولید توجه کنیم زیرا که اولویت دولت در سیاست گذاری کشاورزی نیز همین است.
یوسفی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی با سرمایه کم اشتغال می شود افزود: امسال ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال توسعه پایدار روستایی در خراسان شمالی با نرخ ۶ درصد پیش بینی شده است که ۴۵ درصد سهم بخش کشاورزی است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به کمبود بارندگی های در این استان گفت: هم اکنون اراضی آبی تبدیل به اراضی دیم می شود که باید از بذر اصلاح شده و کشت مکانیزه استفاده کرد تا تولید بیشتری داشته باشیم.
یوسفی با اشاره به اعتبارات تملک دارایی این سازمان طی سال جاری افزود: در این مورد مصوبات ما در مقایسه با سال گذشته بیش از ۴۳ درصد رشد داشته است.
فرماندار شیروان هم در این نشست گفت: مشکلات مجموعه فعالین اقتصادی روز به روز بیشتر می شود و ما گرفتار یک مجموعه مشکلات هستیم که باید حلقه مفقوده را پیدا کرد.
امین رضا مرآتی به ایجاد هماهنگی بین ظرفیت های مختلف شهرستان اشاره و اظهار کرد: سیاست های یکساله حوزه کشاورزی باید مشخص و بسترها برای گسترش کار علمی دراین بخش فراهم شود.
وی گفت: باید همفکری کرد چرا که ریشه بسیاری از مشکلات ما عدم هماهنگی است، هزینه ها بالا و درآمد کم است و باید بهره وری را بالا ببریم از سویی فرهنگ کسب و کار را در کشور نهادینه کنیم و اعتقاد به تولید داشته باشیم که در این صورت نیاز به حمایت نیست.
شهرستان شیروان ۱۰۵ هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد.
شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پر جمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا

نـظـرات