کـد خبـر : 12853
تـاریخ انتـشـار : ۰۳ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۱۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

سردار کمالی تشریح کرد

تکذیب کسرخدمت برای «سرباز مهارت»

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر کسرخدمت برای «سرباز مهارت» با رد این مطلب توضیحاتی را ارائه داد.

تکذیب کسرخدمت برای «سرباز مهارت»

به گزارش خبرگزاری ایونا، سردار موسی در پاسخ به سؤالی در خصوص اظهارات اخیری مبین بر جذب ۶۰۰ هزار سرباز مهارت طی امسال و سال آینده اظهار کرد: این قضیه به‌شکل مذکور نیست و شاید منظور از این مطلب آموزش مهارت به سربازان است که طی برنامه‌ریزی انجام‌شده مقرر شده ۱۰۰ هزار سرباز با کمک وزارت کار و سازمان فنی و حرفه‌ای، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ببینند و بر اساس این برنامه‌ریزی، تعداد این سربازان بیشتر شود.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما در این طرح به‌دنبال آن هستیم که سربازان پس از ورود به نیروهای مسلح، آموزش‌دیده و بامهارت و تخصص خاصی از نیروهای مسلح خارج شوند.

وی با بیان اینکه منظور از سرباز مهارت احتمالاً مهارت‌آموزی سربازان است افزود: ما در این طرح در نظر داریم تا با توجه به سطح تحصیلات سربازان، مهارت‌های لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهیم و از این رو برای کسانی که تحصیلات دانشگاهی بالایی دارند به‌جای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارت‌های کارآفرینی آموزش داده می‌شود.

کمالی با تأکید بر اینکه “ما به‌دنبال آن هستیم تا رغبت و اشتیاق جوانان را قبل و حین خدمت سربازی، برای فراگرفتن آموزش‌های حرفه‌ای و مهارت‌های کارآفرینی، افزایش دهیم” گفت: با توجه به این هدف، مقرر شد تا مشوق‌هایی در دو مقطع قبل از خدمت سربازی و در حین خدمت سربازی درنظر بگیریم که «تعویق در اعزام به خدمت» و «تعیین محل خدمت» جزو مشوق‌های قبل از خدمت سربازی و «مرخصی» و «افزایش حقوق» برای سربازان در حال خدمت از جمله این مشوق‌ها است که هنوز قطعی نشده و در جلسات مربوطه به نتیجه نهایی نرسیده است.

وی در واکنش به اخبار منتشره در خصوص معافیت و کسرخدمت سربازی برای این سربازان با رد این ادعا گفت: این مشوق‌ها در دست بررسی است و پیشنهادهای مختلفی از دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف به ما ارائه شده که به‌محض جمع‌بندی و سیر مراحل قانونی، این موارد به اطلاع عموم خواهد رسید.

صبح امروز محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در اظهارنظری عجیب مدعی شده بود که تا پایان امسال ۱۰۰ هزار و سال آتی ۵۰۰هزار جوان تحت عنوان «سرباز مهارت» جذب خواهند شد و در سخنانش گفته بود: قانونگذار این اختیار را به ما داده که در زمینه کسر خدمت سربازی و اخذ امریه برای انجام خدمت سربازی در مراکز کارآفرینی به آنها کمک کنیم.

انتهای پیام/
منبع: خبرگزاری تسنیم

نـظـرات