کـد خبـر : 12850
تـاریخ انتـشـار : ۰۳ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۱۰ ق.ظ
نسـخه چاپـی

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی:

مهارت آموزی روستاییان؛ نوید بخش ماندگاری آنها در روستاها

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی در بازدید از روند اجرای دوره های آموزشی جوشکاری در روستای چارک شهرستان گفت: مهارت آموزی روستائیان می تواند زمینه ایجاد اشتغال و ماندگاریشان را در روستاها فراهم کند.

مهارت آموزی روستاییان؛ نوید بخش ماندگاری آنها در روستاها

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد جواد کاشفی تربیت نیروی انسانی ماهر، متخصص و کارآمد را از عوامل کلیدی و انکارناپذیر در توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه عنوان کرد و افزود: به منظور بهره گیری از توان نیروهای بومی شهرستان ها و رفع نیاز بازار کار، آموزش های فنی و حرفه ای هر شهرستان همسو با صنایع موجود ارایه می شود.

وی با بیان اینکه توانمندسازی روستاییان می تواند نقش مهمی در توسعه شهرستان داشته باشد اعلام آمادگی نمود که در صورت ساماندهی و کمک فرماندار و بخشداران، امکان برگزاری دوره های کوتاه مدت در محل به صورت سیار از طریق مراکز آموزش فنی و حرفه ای وجود دارد.

کاشفی تاکید کرد: برگزاری دوره های آموزش فنی و حرفه ای موجب توانمند سازی روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنها به دیگر نقاط می‌شود.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی خاطرنشان کرد: روستاییانی که در کارگاه های فنی و حرفه ای آموزش می بینند می توانند نسبت به راه اندازی کسب و کار حتی در درون منزل در قالب مشاغل خانگی اقدام کنند.

وی تاکید کرد: این مرکز به ارائه آموزش های فنی و حرفه ای بر اساس نیازها و ظرفیت های موجود در روستا توجه دارد.

انتهای پیام/
منبع: روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر

نـظـرات