کـد خبـر : 12686
تـاریخ انتـشـار : ۰۲ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۲۷ ق.ظ
نسـخه چاپـی

وزیر علوم پروژه‌های دانشگاه فردوسی مشهد را افتتاح کرد؛

دانشگاه فردوسی مشهد رتبه اول جذب دانشجوی خارجی/ ابقای رئیس دانشگاه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پروژه‌های ساختمان سرای اساتید و مرکز توسعه فناوری‌های پیشرفته دانشگاه فردوسی مشهد را افتتاح کرد.

دانشگاه فردوسی مشهد رتبه اول جذب دانشجوی خارجی/ ابقای رئیس دانشگاه

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر منصور غلامی با حضور در این دانشگاه، ابتدا بر مزار شهدای گمنام دانشگاه حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پس‌ از آن در مرکز توسعه فناوری‌های پیشرفته حضور یافت و این مرکز را با مساحت ۳ هزار مترمربع که با هدف کارآفرینی و ایجاد زیرساخت‌هایی برای تجمیع آزمایشگاه‌های دانشگاه فردوسی مشهد ایجادشده است، افتتاح کرد.

دکتر بهرامی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در جریان این افتتاح با ارائه گزارشی از روند ایجاد این مرکز گفت: مرکز توسعه فناوری‌های پیشرفته با یک نگاه دستگاهی و باهدف تبدیل مهارت به دانش فنی در دانشگاه ایجادشده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد همچنین از تأسیس برج فناوری در دانشگاه در آینده خبر داد و اظهار کرد: برای افتتاح این برج از خیرین کمک گرفته‌ایم و امیدواریم که با مساعدت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر چه زودتر به مرحله بهره‌برداری برسد.

افتتاح سه آزمایشگاه در دانشکده‌های کشاورزی، دامپزشکی و علوم هم به‌صورت هم‌زمان با هدف تکمیل شبکه آزمایشگاهی دانشگاه فردوسی مشهد در این مرکز به‌ صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

همچنین در ادامه، ساختمان سرای استادان دانشگاه فردوسی مشهد با ۵۴ واحد ۲ و ۳ خوابِ برای استفاده اعضای هیات‌ علمی جوان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد.

دکتر باباخانی، معاون اداری و مالی دانشگاه فردوسی مشهد با ارائه گزارشی از روند ساخت این مجموعه و همچنین مجموعه رفاهی در استان گلستان یادآور شد: دغدغه رفاه و آسایش اعضای هیات‌ علمی در دوره جدید هیات‌ رئیسه دانشگاه در اولویت قرار گرفته و اقداماتی برای این مهم انجام‌ شده است.

بازدید از باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه و آشنایی با فعالیت‌های مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه، برگزاری نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی و همچنین برگزاری جلسه هیات‌ رئیسه دانشگاه از دیگر برنامه‌های حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد بود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در نشست خبری که در باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه فردوسی برگزار شد با قدردانی از زحمات دانشگاه در توسعه دیپلماسی علمی کشور خاطرنشان کرد: دانشگاه فردوسی مشهد رتبه اول در جذب دانشجویان بین‌المللی را دارا است و این جزو افتخارات این دانشگاه است که وزارت علوم امیدوار است بتواند تسهیلات بیشتری برای این‌گونه دانشگاه‌ها فراهم کند.

تمدید حکم دکتر محمد کافی برای ریاست دانشگاه فردوسی مشهد نیز برای چهار سال دیگر در حاشیه این نشست انجام شد.

انتهای پیام/
منبع: خبرگزاری آنا

نـظـرات