کـد خبـر : 12678
تـاریخ انتـشـار : ۰۲ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۵۲ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس کمیته‌امداد منطقه دوبندرعباس:

۲۳۰ مددجوی کمیته‌امداد آموزش مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای دیدند

رئیس کمیته‌امدادمنطقه دو بندرعباس اقدامات انجام‌ شده در حوزه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاریابی این نهاد را در ۸ ‌ماهه نخست امسال اعلام کرد.

۲۳۰ مددجوی کمیته‌امداد آموزش مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای دیدند

به گزارش خبرگزاری ایونا، سیاوش عامری با بیان اینکه از رویکردهای مهم کمیته‌امداد توانمندسازی اقتصادی مددجویان تحت حمایت است، گفت: بهترین راهکار توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت ایجاد اشتغال برای آن‌ها است.

وی شناسایی استعدادها، آموزش‌های فنی و تخصصی، اعطای تسهیلات و نظارت مستمر بر اجرای طرح‌های خودکفایی را ازجمله فرآیند ایجاد فرصت‌های شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته‌امداد برشمرد.

عامری بیان کرد: طی ۸ماهه نخست امسال ۲۳۰مددجوی تحت حمایت با همکاری سازمان فنی‌وحرفه‌ای و بر اساس توافق‌نامه صورت گرفته مابین کمیته امداد و سازمان فنی‌وحرفه‌ای‌ از آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای بهره‌مند شدند.

رئیس کمیته‌امداد منطقه دو بندرعباس بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان مهم‌ترین اولویت کمیته‌امداد است، گفت: ایجاد مهارت و توانایی برای ایجاد شغل و یا افزایش مهارت در حرفه‌ای خاص از اهداف ارائه آموزش‌های فنی به مددجویان تحت حمایت است.

عامری گفت: ۴۳۰ مورد نظارت فنی و تخصصی بر طرح‌های اجراشده حوزه اشتغال و خودکفایی در هشت ماهه نخست سال‌جاری انجام شده است و تا پایان امسال پیش‌بینی می‌شود بیش از دویست طرح اشتغال‌زای دیگر نیز بازدید شود تا ضریب خطا به حداقل رسیده و اشتغال پایداری برای مددجویان ایجادشود.

وی در پایان تاکید کرد: در ماه‌های باقی‌مانده سال‌جاری، بیش از ۱۲۰نفر از طریق مراکز آموزشی مهارت‌های لازم را آموزش خواهند دید.

انتهای پیام/
منبع: خبرگزاری فارس

نـظـرات