کـد خبـر : 12651
تـاریخ انتـشـار : ۰۲ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۴۳ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس آموزش فنی‌ و حرفه‌ای بوشهر:

مرحله نخست مهارت‌ آموزی رشته‌های مرتبط با نیروگاه اتمی بوشهر اجرا شد

رئیس اداره آموزش، اداره کل فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: در راستای انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان انرژی اتمی ایران، مرحله نخست مهارت‌آموزی در ۱۹ حرفه مرتبط با نیروگاه اتمی بوشهر اجرا شد.

مرحله نخست مهارت‌ آموزی رشته‌های مرتبط با نیروگاه اتمی بوشهر اجرا شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، جلیل زارع ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی در استان بوشهر با بیان اینکه ۱۵ مرکز ثابت حرفه‌آموزی در استان بوشهر در حرفه‌های گوناگون فعالیت می‌کند اظهار داشت: از ۱۵ مرکز مهارت‌آموزی استان بوشهر ۳ مرکز در بوشهر، گناوه و دشتستان ویژه بانوان در رشته‌ها و حرفه‌های مختلف راه‌اندازی شده است.

وی، با اشاره به اجرای مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار بیان کرد: ۷۹۰ نفر برای مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار تعهد استان بوشهر است که تاکنون ۷۵۵ نفر مهارت‌آموزی شده‌اند.

رئیس اداره آموزش، اداره کل فنی و حرفه‌ای بوشهر از مهارت‌آموزی ۱۹٫۷ هزار نفر در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: تعهد مهارت‌آموزی استان بوشهر در حرفه‌های گوناگون ۲۳ هزار نفر تعیین شده که تاکنون ۱۹ هزار  و ۷۰۰ نفر آنان موفق به گذراندن دوره‌های حرفه آموزی شده‌اند.

زارع، با بیان اینکه مهارت‌آموزی حرفه‌های مرتبط با تاسیسات نیروگاه اتمی بوشهر مورد توجه قرار دارد تصریح کرد: برای تامین نیروهای مهارتی و کارگاهی نیروگاه هسته‌ای  بوشهر تفاهم‌نامه‌ای میان رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور منعقد شد که در راستای انعقاد این  تفاهم‌نامه، مرحله نخست مهارت‌آموزی در ۱۹ حرفه مرتبط با نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شد.

وی، با بیان اینکه طرح‌های مهارتی تربیت نیروهای مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر بین ۱٫۵ ماه تا سه ماه است بیان کرد: در مرحله نخست حدود ۵۵۰ نفر از جوانان در ۱۹ حرفه مشغول فراگیری مهارت هستند که پس از پایان دوره در صورت موفقیت در آزمون‌ها، گواهینامه درجه ۲ یا یک برای آنان صادر می‌شود.

رئیس اداره آموزش، اداره کل فنی و حرفه‌ای بوشهر بیان کرد: نیروگاه اتمی بوشهر در اجرای شروع بکار ۲ نیروگاه هسته‌ای دیگر در جذب نیروهای مورد  نیاز اولویت با افرادی است که دارای گواهینامه فنی و حرفه‌ای هستند.

انتهای پیام/
منبع: تسنیم

نـظـرات