کـد خبـر : 12636
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۰۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

روزانه ۷۰ هزار نماز جماعت در مدرسه ها کشور اقامه می شود

سید محمد بطحایی صبح امروز در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز که با مبحث نماز و فضای سایبری در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار گردید، با اظهار اینکه نماز منشا همه خوبی‌هاست، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش توجه به نماز را رکن بنیادی سیاست‌ها و برنامه‌های فرهنگی و تربیتی خود قرار داده هست.

روزانه ۷۰ هزار نماز جماعت در مدرسه ها کشور اقامه می شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: زیادتر محصلین دوره‌های متفاوت تحصیلی در خانواده‌های خود نمازخوان شده‌اند و رسالت مدرسه و آموزش و پرورش در امر نماز لازم هست در زمینه تأکید خانواده‌ها باشد و معرفت نماز برای آینده‌سازان کشور لازم هست به مطلوبی تصریح گردد.

وزیر آموزش و پرورش با اظهار اینکه وزارت آموزش و پرورش علاوه بر فعالیت‌های مستمر هر روز، ده‌ها طرح دگرگونیی را در زمینه ترویج امر نماز اجرا کرده هست، عنوان نمود: در این راستا سند جامع تقویت و تهیه اقامه نماز در جایگاه ها تعلیمی و پرورشی تدوین و کوشش بسیاری برای اجرای آن به عمل آمد که آثار مثبتی را برای محصلین بهمراه داشته هست.

وی اظهار کرد: هر روز اکثر از ۷۰ هزار نماز جماعت در مدرسه ها کشور اقامه می‌شود و ۲۱۰ هزار نفر از فرهنگیان در برپایی این نمازهای جماعت نقش آفرینی می‌کنند و هر ساله اکثر از ۱۹۰ هزار نفر از فرهنگیان در برپایی طرح‌های تعلیم عملی نماز نقش دارند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در مجموع می‌توان اظهار کرد اکثر از ۴۰ درصد از فرهنگیان در آموزش و پرورش در اقامه و مراسمات مربوط با نماز همکاری فعال دارند.

انتهای پیام/

بـرچـسـب ها

نـظـرات