کـد خبـر : 12633
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۵۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

۳۵۰۰ طلاب در مدرسه ها کشور بعنوان مشاور نماز حضور دارند

سید محمد بطحایی صبح پنجشنبه در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز که در بندرعباس در حال برپایی هست، اظهار داشت: نماز بالاترین ذکر هست و در آدم سازی نقشی بی نظیر دارد و تمامی اشارات عرضه شده در وصف نماز این هست که نماز منشأ تمامی مطلوبی هاست.

۳۵۰۰ طلاب در مدرسه ها کشور بعنوان مشاور نماز حضور دارند

به گزارش خبرگزاری ایونا، وی با اشاره به اینکه وزارت آموزش وپرورش نماز را رکن تمامی امور خود قرار داده و ترویج آن در مدرسه ها را در اولویت قرار داده هست، اهتمام کرد: برای نیل به افق های مطلوب کارهای بزرگی انجام شده اما کارهای ما بقی زیاد هست و لازم هست به سمت پرباری پیش برویم.

بطحایی افزود: یافته های تحقیقاتی نشان می دهد محصلین مقطع ها متفاوت تحصیلی در خانواده های خود نمازخوان شده اند پس رسالت آموزش وپرورش و مدرسه ها لازم هست در زمینه کارهای خانواده باشد.

وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه وزارت آموزش وپرورش با همکاری سازنده با جمعیت ارزشمندی از کشور که در خود جای داده هست و نقش مهمش در شکل گیری محصلین، در پی ایجاد زمینه شایسته ای برای رشد و پرورش محصلین دارد، افزود: علاوه بر امور هر روز، ده ها طرح دگرگونیی را به اجرا رساندیم که برای اولین بار پژوهشگر شده هست.

وی دنبال کرد: سند جامع تقویت و تعمیم فرهنگ نماز در جایگاه ها تعلیم و پرورشی زیاد آثار مثبت و تاثیرگذاری در برپایی نماز و تمرین نماز در واحدهای تعلیمی برای محصلین به ارمغان آورده هست.

بطحایی بابیان اینکه برپایی طرح مبین مخصوص مسئولان متوسطه از دیگر کارهای ارزشمندی هست که در کشور به اجرا آمده هست، افزود: تا هم حالا اکثر از ۱۸ هزار نفر در مرحله تعلیمی تخصصی نماز در وزارت آموزش وپرورش کمپانی کرده اند.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه برپایی جشن تکلیف اکثر از دو هزار دانش آموز پسر در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی افتخاری بزرگ برای وزارت آموزش وپرورش هست، افزود: حدود ۲۱۰ هزار از همکاران فرهنگی ام در مدرسه ها در برپایی نماز همکاری دارند و ۳۵۰۰ از طلاب در مدرسه ها نیز بعنوان مشاور در امر برپایی نماز و توسیع فرهنگ آن همکاری دارند.

بطحایی بابیان اینکه اکثر از ۴۰ درصد از کارکنان آموزش وپرورش بصورت مستقیم در اقامه، توسیع و تعمیم فرهنگ نماز همکاری تاثیرگذار دارند، در انتهاء افزود: آموزش وپرورش، نماز را رکن بنیادی دغدغه های تربیتی خود می داند.

انتهای پیام/

بـرچـسـب ها

نـظـرات