کـد خبـر : 12548
تـاریخ انتـشـار : ۲۹ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۰۲ ب.ظ
نسـخه چاپـی

قائم مقام معاونت فناوری وزارت بهداشت:

رنکینگ فناوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی راه‌اندازی می‌شود

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از راه‌اندازی رنکینگ فناوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.

رنکینگ فناوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، شاهین آخوندزاده در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش که صبح امروز در دانشگاه علوم پزشکی استان البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه وظیفه اصلی دانشگاه آموزش و پژوهش است اظهار داشت: بخشی از فارغ‌التحصیلان در دنیا علاوه بر ارائه سرویس پژوهش هم می‌کنند.

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه در دانشگاه ۳ نوع تحقیق وجود دارد، ادامه داد: تحقیق نخست تحقیق علوم پایه است که دولت‌ها برای آن هزینه می‌کنند و نوع دیگر تحقیق در زمینه حل کردن مشکلات بخش‌های مختلف دانشگاه است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی البرز جایی است که تمام صنایع پزشکی و دارویی در کنار آن قرار دارند، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ارتباطات با بخش صنعت را آغاز کرده است.

آخوندزاده با بیان اینکه در ایران، با دست خالی تحقیق می‌شود، اضافه کرد: کل بودجه پژوهشی وزارت بهداشت در بودجه سال ۹۶، نزدیک ۶۰۰ میلیارد تومان بوده و در سال ۹۷، نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه اگر ۶۰۰ میلیارد تومان به صورت صد در صد تخصیص یابد، ۱۵۰ میلیون دلار آن برای ۷۰ دانشکده است، عنوان کرد: این در حالی است که یک محقق معمولی در خارج از کشور سالی ۲ میلیون دلار برای پژوهش دریافت می‌کند.

آخوندزاده با بیان اینکه بودجه پژوهش تا شروع ماه دی، ۱۱ درصد تخصیص یافته است، افزود: ایران در منطقه از نظر پژوهش رتبه نخست را دارد.

وی با اشاره به اینکه این موفقیتها مدیون نسل جوان و دانشجوی باهوش در ایران است که قدر آنها به خوبی دانسته نمی‌شود، گفت: پژوهش کردن در ایران کار سختی است.

آخوندزاده با تاکید بر اینکه وضعیت دانشگاه البرز خوب است و رشد پرشتاب در تولید علم داشته است، تصریح کرد: اما نقص این دانشگاه این است که تولید مقالات در دانشگاه البرز در بین چند نفر محدود است.

وی با اشاره به اینکه وضع دانشگاه البرز در رنکینگ خیلی خوبی قرار دارد، تاکید کرد: ما از سال آینده رنکینگ فناوری را راه‌اندازی می‌کنیم که دانشگاه البرز این امکان را دارد که در رنکینگ فناوری رتبه نخست شود.

انتهای پیام/

نـظـرات