کـد خبـر : 12437
تـاریخ انتـشـار : ۲۹ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۴۸ ق.ظ
نسـخه چاپـی

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

دانشگاه‌ها نقش محوری برای آگاهی بخشی در زمینه معضل اعتیاد دارند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانشگاه‌ها به دلیل برخورداری از جایگاه علمی و آموزشی نقش محوری برای آگاهی بخشی به آحاد مختلف جامعه در زمینه معضل اعتیاد دارند.

دانشگاه‌ها نقش محوری برای آگاهی بخشی در زمینه معضل اعتیاد دارند

به گزارش خبرگزاری ایونا، فتاح محمدی روز سه شنبه در نخستین همایش یک روزه نقش دانشگاه‌ها در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با محوریت اعتیاد که در یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: توقع از جامعه دانشگاهی استان اعم از استادان و دانشجویان در این راستا سنگین خواهد بود.

وی افزود: معضل اعتیاد عامل بروز انواع فسادها بوده و در صورت رفع آن جامعه نیز اصلاح شده و سالـم می‌ماند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بخش عمده‌ای از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی ریشه در سوء مصرف مواد مخدر داشته و باید به طور جدی با این پدیده شوم در استان مقابله کرد.
محمدی عنوان کرد: یکی از مهمترین اقدام‌ها در حوزه کنترل و کاهش معضل اعتیاد در کهگیلویه و بویراحمد ارتقای سطح آگاهی عمومی بوده و در کنار آن نیز باید ترویج باورهای دینی را مدنظر داشت زیرا این امور در مصونیت سازی قشرهای مختلف مردم استان مقابل انواع آسیب‌ها و معضلات اجتماعی تأثیرگذار است.
وی ابراز داشت: رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد نیز با اطلاع رسانی دقیق و هدفمند می‌توانند نقش بسزایی در زمینه کنترل و کاهش معضل اعتیاد در این استان ایفا کنند.
محمدی گفت: مشارکت دادن هر چه بیشتر مردم کهگیلویه و بویراحمد و استفاده از ظرفیت آنان سبب کاهش بخش عمده‌ای از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی می‌شود.
وی اظهار داشت: برگزاری این همایش تجربه‌ای جدید برای کهگیلویه و بویراحمد بوده و به عنوان یک اقدام ارزنده باید به طور مستمر تداوم داشته باشد.
دبیر این همایش نیز گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که حدود ۱۲ هزار نفر در کهگیلویه وبویراحمد درگیر معضل اعتیاد هستند.
فرزانه آرامش اظهار داشت: بخش عمده‌ای از افراد معتاد در کهگیلویه و بویراحمد دارای میانگین سنی بین ۲۴ تا ۳۵ سال هستند.
وی افزود: یک عزم جدی و عمومی برای مقابله، پیشگیری، کنترل و کاهش معضل اعتیاد در کهگیلویه و بویراحمد نیاز است و یک دستگاه اجرایی به تنهایی نمی‌تواند آن را انجام دهد.
دبیر این همایش بیان کرد: استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در کهگیلویه و بویراحمد از جمله علمی و هنری در زمینه هم افزایی، تعامل و همکاری لازم بین متولیان امر و دستگاه‌های مختلف اجرایی استان در راستای مقابله مطلوب‌تر با معضل اعتیاد ضروری است.
وی عنوان کرد: مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش شامل ارتقای آگاهی دانشگاهیان نسبت به پیامدهای مخرب اعتیاد، فضاسازی برای کاهش گرایش افراد و به ویژه نسل جوان به سوی مصرف انواع مواد مخدر و تولید محتوا از مقاله‌های ارائه شده و عرضه آن در جامعه است.
آرامش با اشاره به ارائه ۲۰ مقاله به دبیرخانه همایش، ابراز داشت: از این تعداد ۲ مورد برگزیده شناخته شدند.
این همایش با حضور افزون بر ۲۰۰ نفر از استادان، دانشجویان و کارکنان دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای استان‌های منطقه چهار کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر برگزار شد.
صاحبان ۲ مقاله برگزیده این همایش به نام‌های «علی تقوایی» عضو هیأت علمی دانشگاه یاسوج و «فیض الله افرازی» عضو هیأت علمی دانشگاه دانشگاه آزاد یاسوج پس از ارائه چکیده‌ای از مقاله‌های خود با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده مورد تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام/

بـرچـسـب ها

نـظـرات