کـد خبـر : 12431
تـاریخ انتـشـار : ۲۹ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۰۲ ق.ظ
نسـخه چاپـی

با حضور دکتر غلامی وزیر علوم برگزار شد

برگزاری اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

مراسم آیین اختتامیه هجدهمین نمایشگاه و دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار با حضور دکتر غلامی وزیر علوم برگزار شد.

برگزاری اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

به گزارش خبرگزاری ایونا، در آغاز جلسه دکتر متقی طلب، مدیر اجرایی برگزاری نمایشگاه از رشد ۳۰۰ درصدی مبالغ قراردادهای امسال نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: ۷۱ فقره قرارداد، بیش از ۲۰۹ میلیارد تومان که شامل تفاهم ها و قراردادهای پژوهش و مشارکت و فروش دانش فنی سرمایه گذاری و فروش محصولات و خدمات مشاوره ای می شود.

دکتر برومند معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری از گستردگی حوزه های تخصصی طرح ها و محصولات را از نقاط قوت این نمایشگاه داشت: موضوعات فنی و مهندسی، پزشکی، کشاورزی، علوم پایه، هنر، علوم انسانی از این جمله می باشد. نقاط قوت بعدی حضور گسترده دانشگاه ها و پارک های علم و فن آوری و نیز موضوع تجاری سازی و تبدیل ایده به محصول قابل فروش است.

در نهایت اینکه جوانان کشور مشکلات و نیازهای مردم را در توسعه محصولات خود مدنظر قرار داده اند بسیار با اهمیت دانست.

دکتر غلامی از شرکت کنندگان و دست اندرکاران نمایشگاه تقدیر و تشکر کرد و گفت: علی رغم اینکه تجاری نمودن دستاوردهای علمی پژوهشی در کشور ما جوان بود اما پرشتاب است. تا کنون ورود خوبی به دانشگاه های نسل سوم داشتیم و حرکت ما به سمت دانشگاه های نسل چهارم هم قابل تصور است.

دکتر غلامی در جمع بندی سخنانش افزود: ما به توسعه اشتغال و کارآفرینی نمی رسیم مگر با اعتماد به محققین و نوآوران و ایده پردازان علمی و تجاری سازی نوآوری ها و فناوری های جوانان کشور، طبعاً ایجاد فرصت و حمایت از آن ها ضامن توسعه همه جانبه کشور خواهد بود.

انتهای پیام/

نـظـرات