کـد خبـر : 12418
تـاریخ انتـشـار : ۲۹ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۲۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

یک مدرس کارآفرینی تصریح کرد:

کسب مهارت زمینه‌ساز اشتغال و کارآفرینی

یک مدرس کارآفرینی تصریح کرد: آموزش رکن مهمی در اقتصاد دارد و کسب مهارت‌های آموزشی می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال و کارآفرینی باشد.

کسب مهارت زمینه‌ساز اشتغال و کارآفرینی

به گزارش خبرگزاری ایونا، «محمد مهدی ربانی» نویسنده و مدرس کارآفرینی امروز در همایش بزرگ رابطه کارآفرینی و فقر زدایی در دانشگاه قم با تاکید بر اهمیت کارآفرینی در توسعه اقتصادی افزود: در واقع برای کارآفرینی باید ابتدا به سراغ کسب مهارت و تعلیم برویم و خود را در مسیر فراگیری یک مهارت قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بدون کسب مهارت نمی‌توان در اشتغال و کارآفرینی موفقیت لازم را به دست آورد مهارت‌ها نیز باید همسان با نیازهای جامعه باشد.

ربانی خودباوری را یکی از عوامل مهم در موفقیت‌های شغلی برشمرد و افزود: انسان با خودباوری می‌تواند همه موانع را پشت سر بگذارد و با کارآفرینی و اشتغالی سازنده به موفقیت برسد.

وی خاطرنشان کرد: کارآفرینی و اشتغالزایی نقش بسزایی در کاهش فقر و فقرزدایی نیز دارد و افراد موفق آنانی هستند که علاوه بر رونق اقتصادی در شغل خود برای دیگران نیز زمینه کسب و کار و تولید ثروت را فراهم می‌کنند.

این نویسنده بیان کرد: افرادی که می‌خواهند در کارآفرینی و اشتغال موفق باشند لازم است حس مسئولیت‌پذیری در قبال کار و دیگران داشته باشند.

وی گفت: با توجه به مشکلات جامعه نمی‌توان در اشتغالزایی از دولت انتظار داشت البته دولت‌ها باید با برنامه‌های راهبردی موانع را بردارند و زیرساخت‌ها را ایجاد کنند اما در نهایت ایده‌پرداز در عرصه اشتغال باید با خوداتکایی و خودباوری و مسئولیت‌پذیری به کارآفرینی بپردازد.

ربانی یادآور شد: فرهنگ کار و تلاش نیز باید به‌درستی در جامعه تبیین شود تا آحاد جامعه به سمت و سوی کار و کارآفرینی سوق پیدا کنند.

وی تصریح کرد: جوانان امروز با توانمندی‌ها و مهارت‌هایی که دارند باید با اعتماد به همین داشته‌ها قدم بردارند و مسیر کارآفرینی را بپیمایند.

این مدرس دانشگاه با معرفی کتابی در این زمینه خاطرنشان کرد: به دانشجویان توصیه می‌کنم کتاب دنیایی بدون فقر نوشته دکتر محمد یونس را مطالعه کنند این اندیشمند و نویسنده بزرگ بنگلادشی به عمق ریشه‌های فقر در جامعه پی برده است و دیدگاه‌های خوبی را در مقابله با فقر ارائه می‌کند.

وی اظهار کرد: یونس با پژوهش‌های فراوان به این نتیجه می‌رسد که تدریس تئوری‌های اقتصاد در دانشگاه به شرایط مردم فقیر کمک بزرگی نخواهد کرد و تصمیم می‌گیرد راه حلی عملی برای معضل فقر بیندیشد.

ربانی خاطرنشان کرد: وی با ایده پرداخت وام‌های کوچک به زنان فقیر برای راه انداختن چرخه زندگیشان توانست تحولات خوبی را به وجود بیاورد امروز پس از گذشت سه دهه، مبحث وام‌های خرد به یکی از مباحث مهم ادبیات توسعه تبدیل شده است.

وی گفت: مطالعه این کتاب به ما نشان می‌دهد که می‌توان رویای انسان را در رفع فقر از میان برد و قدم به قدم به واقعیات نزدیک شد.

این نویسنده و مدرس کارآفرینی ادامه داد: در کارآفرینی همچنین باید بازار را شناخت و برای بازاریابی اندیشید و باور کرد که تجارت با روش‌های نوین همراه شده و در این تحولات باید همگام با روز و پیشرفت حرکت کنیم.

همایش بزرگ رابطه کارآفرینی و فقرزدایی با مشارکت انجمن علمی اقتصاد دانشگاه قم و جهاد دانشگاهی واحد استان قم با هدف تبیین جایگاه کارآفرینی در رونق اقتصادی و از میان بردن فقر در دانشگاه قم برگزار شد.

انتهای پیام/

نـظـرات