کـد خبـر : 12408
تـاریخ انتـشـار : ۲۸ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۶:۳۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

دانشگاه علمی کاربردی نیروی بازار کار کهگیلویه و بویراحمد را تامین می‌کند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به تفاهم نامه منعقد شده با استانداری، نیروی ماهر مورد نیاز بازار کار این استان را تامین می‌کنیم.

دانشگاه علمی کاربردی نیروی بازار کار کهگیلویه و بویراحمد را تامین می‌کند

به گزارش خبرگزاری ایونا، عباس ظریفی  اظهار داشت: تربیت و آموزش نیروی ماهر در زمینه‌های مختلف یکی از رسالت‌هایدانشگاه جامع علمی و کاربردی بوده و در این زمینه نیز گام‌های موثری تاکنون برداشته شده است.

وی با تاکید بر اینکه استقبال از رشته‌های فنی در کهگیلویه و بویراحمد مطلوب نیست، افزود: در این استان ظرفیت ۲۰ هزار دانشجو در مراکز علمی و کاربردی را داریم ولی از این ظرفیت تنها ۱۵ درصد پذیرش شده و البته همین نیز نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

ظریفی با بیان اینکه ۸ هزار دانشجو در ۱۱ مرکز علمی و کاربردی این استان مشغول تحصیل بوده که از این تعداد ۷۰ درصد آقا و مابقی خانم است، ابراز کرد: تعداد ۴ مورد مرکز علمی کاربردی خصوصی تحت عنوان هیئت موسس، یک مورد جوار صنعت و ۶ مورد نیز مراکز دولتی در استان فعالیت دارند.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی کهگیلویه و بویراحمد مهمترین هدف این دانشگاه را تربیت نیروهای مهارتی عنوان کرد و گفت: نبود ارتباط منطقی بین دانشگاه و صنعت یک دغدغه بوده که یکی از اهداف دانشگاه علمی و کاربردی برقراری این ارتباط متناسب با ظرفیت‌های هر منطقه با توجه به صنایع و خدمات موجود است.

ظریفی با بیان اینکه در دو مقطع کاردانی فنی و حرفه‌ای و کارشناسی مهندسی فنی و حرفه‌ای پذیرش دانشجو داریم، عنوان کرد: از ۸ هزار دانشجو ۶۰ درصد کارشناسی و ۴۰ درصد کاردانی است.

وی با تشریح ظرفیت‌های بخش کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: رشته‌های کشاورزی دانشگاه علمی و کاربردی استان به دلیل عدم استقبال دانشجویان رو به تعطیلی است.

ظریفی تاکید کرد: این دانشگاه با نگاه به سمت آینده و متناسب با ظرفیت و تقاضای استان دانشجو پذیرش می‌کند و در راستای ارتقای کیفیت مهارت با هدف کمک به بازار کار از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند.

انتهای پیام/

نـظـرات