کـد خبـر : 12405
تـاریخ انتـشـار : ۲۸ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۶:۲۳ ب.ظ
نسـخه چاپـی

تجلیل از برترین پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی تهران/ کسب رتبه اول توسط پژوهش‌سرای منطقه ۱۰

مراسم تجلیل از پژوهش‌سراهای برتر شهر تهران در اداره کل آموزش و پرورش تهران برگزار شد و پژوهش‌سرای منطقه ۱۰موفق به کسب رتبه نخست شد.

تجلیل از برترین پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی تهران/ کسب رتبه اول توسط پژوهش‌سرای منطقه ۱۰

به گزارش خبرگزاری ایونا، مراسم تجلیل از پژوهش‌سراهای برتر شهر تهران در اداره کل آموزش و پرورش تهران برگزار شد و پژوهش‌سرای منطقه ۱۰ موفق به کسب رتبه نخست بین پژوهش‌سراهای تهران شد؛ پژوهش‌سرای منطقه ۵ رتبه دوم را کسب کرد و مناطق ۳ و ۵ مشترکاً رتبه سوم را به دست آوردند.

در این مراسم ابراهیم رفیعی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش تهران اظهار داشت: سیستم آموزش و پرورش کنونی کشور در زمینه پژوهش و پرورش خلاقیت دانش‌آموزان فاصله زیادی تا نقطه مطلوب دارد.

وی افزود: برای رسیدن به اهداف سند تحول بنیادین، کار فراوانی در پیش داریم و تلاش می‌کنیم این فاصله را در پژوهشسراهای دانش‌آموزی جبران کنیم.

رفیعی اضافه کرد: دانش‌آموزان در پژوهشسراها یاد می‌گیرند که مسائل را با تفکر و خلاقیت شناسایی کرده و راه‌حل آن را بیابند؛ الگویی که انتقال آن به مدارس نیز بسیار مفید خواهد بود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش تهران ادامه داد: کتب جدید درسی با رویکرد فعالیت بیشتر دانش‌آموزان طراحی می‌شود و تلاش داریم با محوریت معلم در کلاس، هر کلاس درس را به یک پژوهشگاه کاربردی تبدیل کنیم و موفقیت در این مسیر تغییر نگرش معلمان و خانواده‌ها نقش مهمی دارد.

وی تصریح کرد: شناخت و هدایت صحیح استعدادها، سنجش درست یادگیری، ارتباط درست با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی از اولویت‌های فعالیت پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی است.

انتهای پیام/

نـظـرات