کـد خبـر : 12399
تـاریخ انتـشـار : ۲۸ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۵۸ ب.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره):

کار در آموزش و پرورش هزینه نیست/ مشکل «تصمیم‌گیری و شجاعت در کار» در کشور داریم

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه کار در آموزش و پرورش هزینه نیست و سرمایه‌گذاری برای آینده است، گفت: برخی کشورها که رشد ۲ رقمی داشته‌اند به دلیل سرمایه‌گذاری روی نیروی انسانی بوده است.

کار در آموزش و پرورش هزینه نیست/ مشکل «تصمیم‌گیری و شجاعت در کار» در کشور داریم

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در مراسم افتتاح هزارمین مدرسه ساخت بنیاد برکت، اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح هزارمین مدرسه برکت هستیم و ۱۰ سال از فرمان رهبر انقلاب برای تشکیل بنیاد برکت می‌گذرد؛ شروع کار ما با توانمندسازی محرومان و مدرسه‌سازی بود و اکنون اشتغال‌زایی، محوری‌ترین کار ماست و تاکنون ۳۲۲ طرح را آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: با هزینه هر ۲ تومان در بنیاد برکت، ۱۰ تومان کار صورت گرفته به معنای دیگر ۵ برابر سرمایه‌گذاری خود کار کرده‌ایم.

مخبر اضافه کرد: ساخت ۱۱ بیمارستان در مناطق محروم، ساخت ۲۱ هزار مسکن با مشارکت بنیاد مسکن، پرداخت ۶۰ هزار نسخه بیماران سرطانی، ارائه ۶۰ هزار وام قرض الحسنه، تولد ۱۱۰ کودک که از شناسایی ۳۰۰۰ زوج نابارور و کمک به آنها به دنیا آمده است و شناسایی کودکان محروم ناشنوا و کاشت حلزون برای آنها از مجموع کارهای بنیاد برکت بوده است.

وی با بیان اینکه کار در بنیاد برکت ویژگی‌هایی دارد که اساسی‌ترین آن محوریت مردم است، گفت: استفاده از منابع و مشارکت مردم از ویژگی‌های کار بنیاد برکت است و عصاره اجرای اصل ۴۴ و اقتصاد مقاومتی هم سپردن کار به دست مردم است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: امروز در هیچ نقطه‌ای از دنیا سردمداران مدعی اداره دنیا بدون نظر ایران هیچ تصمیمی نمی‌توانند بگیرند و شرایط منطقه واقعاً برای انجام کار اقتصادی مهیاست اما معیشت مردم و بیکاری از چالش‌های جدی است در حالی که حل آن کار مشکلی نیست.

وی بیان داشت: ما در کشور مشکل تصمیم‌گیری و شجاعت در کار را داریم و ظرفیت کشور در دستگاه‌های مختلف ضایع می‌شود و باید دستگاه‌ها را به دلیل کارهای ناکرده‌ای که باید انجام می‌دادند، بازرسی کنیم.

مخبر خاطر نشان کرد: در بنیاد برکت ۲۵ هزار و ۵۰۰ طرح با ۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به ثمر رسیده است و این حجم از کار با استفاده از ۴۰ نیروی انسانی انجام شده است.

وی گفت: برند برکت استفاده از ظرفیت های کشور است و خودش دستگاهی راه نینداخته است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) افزود: تا به امروز ۱۳۵۷ مدرسه را قرارداد بسته‌ایم و ۲۵۰۰ مورد از ۴۰۰۰ هزار روستایی که هدف گذاری برای آبادانی شده است را آباد کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: کار در آموزش و پرورش هزینه نیست و سرمایه گذاری برای آینده است و برخی کشورها که رشد ۲ رقمی داشته‌اند به دلیل سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی بوده است.

مخبر با بیان اینکه مشکلات بخش اقتصادی به دلیل دولتی بودن اقتصاد است، ادامه داد: ما سال ۹۳، ۱۰۴ شرکت داشتیم و امسال به عدد ۵۵ شرکت رسیده‌ایم و دستور داده‌ام به غیر شرکت هایی که اساس کار است بقیه به بورس واگذار شوند.

وی گفت: کسب مجوز و نامه از وزارتخانه‌ها، کفش آهنین می خواهد زیرا وزن بدنه تشکیلات سنگین است اما باید برای پیشرفت اینگونه باشد که دولت استراتژی تعیین کند و مردم کار کنند تا بدین ترتیب از فساد هم کاسته شود.

انتهای پیام/

نـظـرات