کـد خبـر : 12396
تـاریخ انتـشـار : ۲۸ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۵۴ ب.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

بخشی از محتوای فضای مجازی بنیان خانواده‌ها را متزلزل کرده است

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: در کنار علم باید اخلاق هم آموخته شود تا دانشمندی با اخلاق تربیت شود؛ اکنون در فضای مجازی، افراد مستهجن‌ترین تصاویر را مشاهده می‌کنند و این موضوع باعث از بین رفتن بنیان خانواده‌ها شده است.

بخشی از محتوای فضای مجازی بنیان خانواده‌ها را متزلزل کرده است

به گزارش خبرگزاری ایونا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم افتتاح هزارمین مدرسه توسط بنیاد برکت، اظهار داشت: شهدا حق بزرگی بر همه ما دارند و نام‌گذاری هزارمین مدرسه به نام شهید، اتفاق مبارکی است و یکی از برنامه‌های دائمی مقام معظم رهبری هم ملاقات‌شان با خانواده‌های شهید است.

وی افزود: شهدا برای سرپا ماندن نظام، خون داده اند و باید برای گرامیداشت یاد آنها تلاش کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی اضافه کرد: امیدوارم اعمال خیرخواهانه و خدمات ارزنده ستاد اجرای فرمان امام(ره) که بسیار گسترده و مفید است، ذخیره آخرت آنها قرار گیرد.

وی گفت: بنیاد برکت مدارسی ساخته که با زلزله شدید هم آسیب ندیده‌اند و این نشان دهنده استحکام بنا و اصولی ساختن آنها بوده است و تشویق و تکریم سازندگان این مدارس کار نیکویی است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری خاطر نشان ساخت: مدرسه اساس کار است؛ دنیا به سمت پیشروی در دانش می‌رود و ما اگر از قافله جا بمانیم کلاهمان پس معرکه است و اگر دست نیاز به سمت دشمن دراز کنیم نمی‌توانیم ادعای استقلال کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی گفت: معلم نقش اساسی در تربیت دانش‌آموز دارد و خداوند نیز در قرآن خود را معلم معرفی کرده است.

وی با اشاره به آیاتی که خداوند در آن «علّم» استفاده کرده است، عنوان کرد: تنها گروهی که از خدا می ترسند و اهل تقوا هستند، علما هستند و در خطاب به امام حسین(ع) می خوانیم که وارث علم همه پیامبران است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه شیطان بعد از آنکه بر انسان سجده نکرد قسم بر گمراهی فرزندان آدم خورد، گفت: شیطان بر بندگان مخلص نمی‌تواند تسلط پیدا کند و آنها را گمراه سازد.

وی افزود: اکثر بدبختی‌های بشر این است که علم و تکنولوژی در خدمت سبعیت، بربریت و شهوت قرار گرفته است و با یک بمب اتم، هزاران انسان کشته می شوند و در یمن که یک کشور فقیر و مسلمان است در شبانه روز رژیم وحشی سعودی در بمباران‌های خود با هواپیماهای ساخت علم و تکنولوژی، چندین انسان بیگناه را می‌کشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی تصریح کرد: در کنار علم باید اخلاق هم آموخته شود تا دانشمندی با اخلاق تربیت شود؛ اکنون در فضای مجازی، افراد مستهجن‌ترین تصاویر را مشاهده می‌کنند و این موضوع باعث از بین رفتن بنیان خانواده‌ها شده است.

وی اضافه کرد: امامان معصوم(ع) برای افزایش علم، احتیاج به تعلیم ندارند و علم آنها حضوری است اما علم حصولی احتیاج به حضور در مدرسه و آموختن دارد و در تاریخ داریم که اهل بیت(ع) به معلمی که به فرزندش آموزش داده است، پاداش‌های خوب داده‌اند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: کشور ما امکانات زیادی دارد و فقط منتظر مرد عمل هستیم و امیدواریم در آینده نه چندان دور با هدایت مقام معظم رهبری به پیشرفت دست پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: ۱۰۰ سال دیگر تابلوی بنیاد برکت خیلی بزرگتر می‌شود و شما مصداق آیه «ألم تر کیف ضرب الله مثلا کلمة طیبة کشجرة طیبة» هستید که آفت به آن نمی‌رسد و شاخ و برگش همه را فراگرفته است.

انتهای پیام/

نـظـرات