کـد خبـر : 12369
تـاریخ انتـشـار : ۲۸ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۵۶ ب.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه گیلان:

جشنواره “جهادگران علم و فناوری” در رشت برگزار می‌شود

رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه قدس گیلان گفت: جشنواره جهادگران علم و فناوری، با تقدیر از نخبگان قشرهای مختلف بسیج در رشت برگزار می‌شود.

جشنواره “جهادگران علم و فناوری” در رشت برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد درویشی اظهار داشت: نهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری توسط سازمان علمی پژوهشی و فناوری سپاه قدس گیلان، ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه ۳۰ آذر با سخنرانی پرفسور کرمی دکترای بیوتکنولوژی از آمریکا در دانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری سپاه قدس گیلان تصریح کرد: تعداد ۱۲ قشر علمی مانند بسیج طلاب، بسیج مهندسان، بسیج کشاورزی، بسیج اساتید و دانشجویان و بسیج فرهنگیان در سپاه فعالیت علمی دارند که در این جشنواره برگزیدگان هر قشر مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

درویشی خاطرنشان کرد: در نهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری سعی کرده‌ایم از هرکدام از قشرهای بسیج، تعداد دو نفر از نخبگان و برگزیدگان آنان به‌همراه تعدادی از نخبگان سازمان علمی بسیج را شناسایی و به این جشنواره معرفی کنیم.

وی عنوان کرد: برای انتخاب برگزیدگان هرکدام از قشرهای بسیج سعی شد با تهیه فرم‌های ویژه ارزیابی تعداد ۳۰ نفر  را شناسایی کنیم همچنین تعداد ۶ نفر نیز از میان نخبگان که مورد حمایت سازمان بسیج علمی سپاه هستند برای تقدیر انتخاب شدند.

رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری سپاه قدس گیلان ابراز داشت: تعداد مقالات داخلی و خارجی به چاپ رسیده و کتاب‌های تالیف شده، سوابق اجرایی و مدیریتی در استان، تعداد اختراع و حفظ قرآن کریم از جمله مباحثی است که در انتخاب برگزیدگان منتخب جشنواره در نظر گرفته شده است.

درویشی اهداف برگزاری جشنواره را برشمرد و افزود: لزوم توجه به جامعه نخبگان از سوی مسئولان، ایجاد انگیزه‌های مضاعف برای ارائه هر چه بیشتر کارهای علمی و شناسایی دیگر نخبگان استان و معرفی آنان به دستگاه‌هایی که به دانش آنان نیازمند هستند از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی در مورد برخی چالش‌های استان نیز بیان داشت: استان گیلان از جمله استان‌هایی است که با وجود موهبت‌های الهی که در خود دارد دچار مشکلات زیست‌محیطی فراوانی است همچنین معضل فاضلاب و سلامت مواد غذایی از جمله چالش‌های مهم در این استان است.

رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری سپاه قدس گیلان عنوان کرد: با تمام این موارد و مشکلاتی که در استان با آن به‌نوعی مواجه هستیم سعی کرده‌ایم با دعوت از نخبگان و چهره‌های علمی برتر به تجزیه و تحلیل معضلات پرداخته تا راهکارهای علمی برای عبور از آن‌ها ارائه شود.

انتهای پیام/

نـظـرات