کـد خبـر : 12297
تـاریخ انتـشـار : ۲۸ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۴۷ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رسولی در نشست خودزنی در دختران نوجوان؛

لزوم نگاه جدی‌تر به بهداشت روان دانش آموزان/ مدارس مراکز مشاوره را تقویت کنند

یک روانشناس بالینی گفت: در مورد بهداشت روان نوجوانان باید مراکز مشاوره تقویت شود.

لزوم نگاه جدی‌تر به بهداشت روان دانش آموزان/ مدارس مراکز مشاوره را تقویت کنند

به گزارش خبرگزاری ایونا، سمیرا رسولی روانشناس سلامت در نشست تخصصی خودزنی در دختران نوجوان که دردانشگاه الزهرا برگزار شد، عنوان کرد: این سلسله نشست‌ها با هدف آگاهی رسانی به جامعه انجام شده و مساله خودزنی را از منظر جامعه شناسی، نیروی انتظامی، بهداشت روان مورد توجه قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: گاهی شاهد خود آسیب رسانی نوجوانان در قالب خودزنی، سوزاندن بخشی از بدن، کندن ناخن و مواردی از این قبیل هستیم که این فعالیت‌ها پیام‌هایی نهان با برخی جنبه های اجتماعی در پی دارد.

این روانشناس سلامت بیان کرد: عواملی که باعث بروز رفتار‌هایی نظیر پرخاشگری و خودزنی می‌شود، باید شناسایی شود که در این سلسله نشست‌ها به جنبه‌های گوناگون آن می‌پردازیم.

بودجه لازم به بهداشت روان اختصاص یابد

در ادامه مراسم خدابخشی روانشناس بالینی در مورد مسئله خودزنی در نوجوانان و جایگاه مدارس برای پیشگیری از آن گفت: مدارس باید مراکز مشاوره را تقویت کنند چراکه دانش آموزان با نیاز تحصیلی، عاطفی و مواردی از این قبیل مواجه هستند که نیازمند به مرجعی برای مشاوره دارد.

وی افزود: باید در مسیری که برای آن تلاش کرده ایم حرکت کنیم و بودجه لازم به مسائل مشاوره‌ای و بهداشت روان اختصاص یابد و متولیان امر باید مسائل بهداشت روان را پیگیری کنند.

این روانشناس بالینی گفت: گاه در مدارس مطرح می‌شود که دانش آموزان مشکلی از نظر مسائل مشاوره‌ای ندارند که در چنین مواردی مشاهده کننده دقیقی برای شناسایی مشکلات وجود نداشته است و کتمان حقیقت چاره‌ای برای رفع مشکلات نیست.

انتهای پیام/

نـظـرات