کـد خبـر : 12289
تـاریخ انتـشـار : ۲۸ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۴۰ ق.ظ
نسـخه چاپـی

جهانگیری:

گردش مالی یک میلیارد دلاری گردشگری سلامت در دنیا/ ایران از ۳۰۰ هزار گردشگر سلامت پذیرایی می‌کند

رئیس انجمن گردشگری سلامت ایران گفت: سالیانه حدود۳۰۰ هزار گردشگر سلامت برای انجام کار‌های درمانی به کشورمان مسافرت می‌کنند.

گردش مالی یک میلیارد دلاری گردشگری سلامت در دنیا/ ایران از ۳۰۰ هزار گردشگر سلامت پذیرایی می‌کند

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد جهانگیری‌ رئیس انجمن گردشگری سلامت ایران اظهار کرد: مقوله‌ گردشگری سلامت همیشه‌ مورد توجه کشورهای پیشرفته در حوزه پزشکی قرار دارد و در همین راستا‌ طی‌ چند سال گذشته ایران نیز این حوزه را مورد توجه ویژه‌ای قرار داده و برای آن برنامه‌ریزی‌های منظمی را انجام داده است.

وی بیان کرد: معمولاً در بین کشورهای‌ مطرح دنیا ۹ درصد تولید ناخالص‌ ملی بر اساس گردشگری است که در این میان گردشگری سلامت نقش ویژه‌ای در ارزآوری‌ برای کشورهای مختلف دارد‌.

۳۰ درصد از بیمارستان‌های خصوصی توان پذیرایی از گردشگران‌ سلامت را دارند

جهانگیری‌ با بیان اینکه انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت با مجو‌زی که از شورای راهبردی گرفته این امکان را به وجود آورده است که در غالب تشکل‌های مردمی به ساماندهی این حوزه‌ بپردازد، افزود: انجمن گردشگری سلامت پروتکل‌هایی با کشورهای افغانستان، عراق و عمان‌ به امضاء رسانده است که بر اساس آن در کشور افغانستان یک پورتال‌ را راه‌اندازی و قرار است بیمارستانی نیمه کاره که به وسیله جمهوری اسلامی ساخته شده را به پایان برساند‌ و در این بین شرکت‌های ذی‌صلاح را برای ادامه کار معرفی کرده است.

رئیس انجمن گردشگری سلامت ایران با اشاره به اینکه سالیانه ۳۰۰ هزار بیمار تحت عنوان گردشگر‌ سلامت به کشورمان سفر می‌کنند، عنوان کرد: ۳۰۰ هزار گردشگر سلامت رقم نسبتاً خوبی است که ما باید در درجه اول آن را حفظ کرده و سپس به فکر افزایش این تعداد بیمار خارجی‌ باشیم‌.

جهانگیری تأکید کرد: در حال حاضر ۳۰ درصد از بیمارستان‌های خصوصی توان پذیرایی از گردشگران‌ سلامت را دارند که متأسفانه در زمان حال این مقدار حدود پنج درصد است که باید برنامه‌ریزی بهتری‌ در این زمینه انجام شود‌.

وی یادآور شد: گردش مالی گردشگری سلامت در حوزه پزشکی در دنیا مبلغی در حدود یک میلیارد دلار‌ است‌.

انتهای پیام/

نـظـرات