کـد خبـر : 12215
تـاریخ انتـشـار : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۶:۴۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل آموزش‌های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش در کرج:

جشنواره‌های معرفی نخبگان حوزه مهارت‌آموزی در سراسر کشور برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش‌های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش از برگزاری جشنواره‌های معرفی نخبگان حوزه مهارت‌آموزی در سراسر کشور خبر داد.

جشنواره‌های معرفی نخبگان حوزه مهارت‌آموزی در سراسر کشور برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، سیدمصطفی آذرکیش صبح امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش کارگاه‌های آموزشی مدیران هنرستان‌های البرز که در سالن جلسات کانون شهید فهمیده برگزار شد، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های جدی و دارای اولویت سازمان مهارت آموزی  استقرار  پایه دوازدهم  است که به صورت میدانی در استان‌ها حاضر شده و مراسم‌ برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به شرایط کشور مهارت‌آموزی به عنوان اولویت اول در بسیاری از برنامه‌های آموزش و پرورش لحاظ می‌شود و  حدود ۱۶۰ رشته در شاخه کار و دانش وجود دارد که تعدد و تنوع این رشته‌ها برای پاسخ به نیاز بازار کار است.

آذرکیش با اشاره به اینکه هدف اقتصاد مقاومتی درون‌زا بودن اقتصاد کشور است که سبب کاهش نرخ بیکاری و تقویت تولید داخلی  می‌شود، اضافه کرد: این برنامه‌ها جزو اولویت‌های سازمانی برای دانش‌آموزان است و دانش‌آموزان  به صورتی آموزش‌ها را فرا می‌گیرند که در چرخه تولید بازار وارد شوند و موفق عمل کنند.

مدیرکل آموزش‌های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از برنامه‌ها برگزاری مسابقات و جشنواره‌هایی برای معرفی  نخبگان حوزه مهارت آموزی در سراسر کشور است و در حال حاضر بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ هنرستان کار و دانش و ۲ هزار و ۷۰۰ هنرستان فنی و حرفه‌ای در کشور مشغول به کار هستند که تنوع رشته‌های درسی به سمتی باید هدایت شود که متناسب با بازار کار جامعه باشد.

وی با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای با اتاق اصناف کشور، جهاد کشاورزی، وزارت صنعت و معدن و دیگر دستگاه‌های دولتی منعقد شده است، گفت: برنامه‌ای تحت عنوان برنامه جامع توسعه کارآفرینی در کشور وجود دارد که به عنوان یک سند بنیادین آموزش و پرورش به شمار می‌رود.

مدیرکل آموزش‌های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: مرکز رشد کار آفرینی در خراسان رضوی و اتاق کار آفرینی برای تمام استان‌ها راه اندازی شده که مرتبط با اقتصاد مقاومتی است.

انتهای پیام/

بـرچـسـب ها

نـظـرات