کـد خبـر : 12203
تـاریخ انتـشـار : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۵۲ ب.ظ
نسـخه چاپـی

ایجاد اشتغال برای یکهزارو۸۳۷ نفر در فردیس

رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس گفت: امسال یک هزار و ۸۳۷ نفر در این شهرستان جذب بازار کار شدند.

ایجاد اشتغال برای یکهزارو۸۳۷ نفر در فردیس

به گزارش خبرگزاری ایونا، بهنام بهداروند روز دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال شهرستان فردیس در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، افزود: سهم اشتغال اداره صنعت معدن تجارت این شهرستان یک هزار و ۷۰۰ شغل بود که تاکنون یک هزار و ۳۰۰ نفر مشغول بکار شده ا ند.

وی ادامه داد: همچنین سهم کمیته امداد ۵۰۰ نفر تعیین شد که حدود ۴۶۰ نفر وارد بازار کار شدند در این میان سهم اداره میراث فرهنگی ۳۵ نفر بود که برای ۷۷ نفر شغل ایجاد کرده است.
وی افزود: اتباع افغانستانی و عراقی که دارای کارت طرح آمایش ۱۱ و ۱۲ می باشند تا تاریخ ۲۵ دی ماه با در دست داشتن مدارک جهت تکمیل مراحل و دریافت مجوز کار به اداره کار مراجعه کنند.
وی با اشاره به اجرای طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) با هدف توسعه کسب و کار خرد، توانمند سازی کار جویان فاقد مهارت و پایدارسازی مشاغل افزود: دستگاهها ظرفیت های اشتغال در شهرستان را شناسایی کنند و رسته های مشاغل خاص اولویت بندی شود تا مورد حمایت و توجه قرار گیرند.
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس گفت: قرار شد رسته های مشاغل خانگی دستگاهها به همراه میزان اعتباراتی(تسهیلات تخصیصی) که به این مشاغل در شهرستان اختصاص یافته است اعلام شود.
بهداروند افزود: اداره کار با همکاری فرمانداری در صدد جدا سازی نام شهرستان فردیس از کرج در سامانه رصد باشند.
وی بیان کرد: همچنین قرار شد شهرداری ها بنر اسامی کاریابی های مجاز را برای اطلاع جویندگان کار در سطح شهر نصب کنند.

انتهای پیام/

نـظـرات