کـد خبـر : 12186
تـاریخ انتـشـار : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۴۶ ب.ظ
نسـخه چاپـی

در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان درمیان مطرح شد:

مسئولان برای واگذاری زمین فضای آموزشی معطل نکنند/ گاز رسانی به مدارس نیازمند اعتبار ویژه

فرماندار درمیان گفت: مسئولان برای احداث مدرسه و فضای آموزشی زمین در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند و این نهاد فرهنگی را برای واگذاری یک قطعه زمین سال ها معطل نکنند.

مسئولان برای واگذاری زمین فضای آموزشی معطل نکنند/ گاز رسانی به مدارس نیازمند اعتبار ویژه

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد بشیری زاده فرماندار درمیان صبح امروز در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان درمیان اظهار کرد: باید همزمان با گازرسانی به روستاها و شهرها مدارس شهرستان هم گازکشی شود و برای تقویت هنرستان ها و گازرسانی به مدارس بودجه ای به آموزش و پرورش اختصاص خواهیم داد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه دهیاران و بخشداران با مردم ارتباط مستقیم دارند با معرفی افراد بی سواد در راستای ریشه کنی بی سوادی با آموزش و پرورش همکاری کنند.

 

فرماندار درمیان بیان کرد: ریشه کنی بی سوادی مختص به آموزش و پرورش نیست بلکه باید همه احساس مسئولیت کنند و هر کسی در ریشه کنی بیسوادی و بهره مندی تمامی اقشار جامعه از آموزش تلاش کند.

 

بشیری زاده اذعان کرد: مسئولان برای احداث مدرسه و فضای آموزشی زمین در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند و این نهاد فرهنگی را برای واگذاری یک قطعه زمین سال ها معطل نکنند.

 

وی اذعان کرد: عدم واگذاری به موقع زمین از سوی مسئولان دستگاه های اجرایی باعث دلسردی خیرین برای احداث مدرسه در شهرستان می شود.

 

حسین مهرانفر،مدیر آموزش و پرورش درمیان نیز در این جلسه با بیان اینکه با پیگیری های صورت گرفته خیرین برای احداث پنج مدرسه در شهرستان قول مساعد داده اند، گفت: در چند سال گذشته عدم واگذاری به موقع زمین برای احداث مدرسه باعث دلسردی خیرین در سرمایه گذاری شده است.

 

وی عنوان کرد: بیشترین روند مدرسه سازی شهرستان در چهار سال گذشته انجام شده و کمبود جدی فضای آموزشی در شهرستان نداریم.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان گفت: از فرماندار درخواست دارم برای گازرسانی به مدارس شهرستان اعتبار ویژه ای در نظر بگیرد تا سال آینده مشکل گرمایشی برخی مدارس رفع شود.

 

مهران فر عنوان کرد: اقدام خوبی در راستای انسداد بی سوادی در شهرستان در حال انجام است و در سال جاری ۳۲ نفر برای آموزش خواندن و نوشتن معرفی شده اند.

 

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تحصیلی جدید ۱۰۸ دانش آموز دختر در قالب سه دستگاه اتوبوس به راهیان نور اعزام شده اند، گفت: تا پایان امسال دانش آموزان پسر شهرستان نیز به صورت اختیاری به این اردو اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/

نـظـرات