کـد خبـر : 12174
تـاریخ انتـشـار : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۳۸ ب.ظ
نسـخه چاپـی

حضور دانشگاه سمنان در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری

دانشگاه سمنان و پارک علم و فناوری این دانشگاه با ارائه دستاوردهای مختلف علمی و پژوهشی در هجدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری و فن بازار حاضر هستند.

حضور دانشگاه سمنان در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری

به گزارش خبرگزاری ایونا، در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای پژوهشی دانشگاه سمنان در زمینه طرح‌های پژوهشی دانشگاهی و برون دانشگاهی، ارتباط با صنعت، کتب منتشره سال ۹۶ انتشارات این دانشگاه و مجلات دارای اعتبار علمی پژوهشی و شاخص های پژوهشی دانشگاه سمنان ارائه شده است.

مرکز آپا دانشگاه سمنان هم در این نمایشگاه به معرفی فعالیتهاو اقدامات خود در این زمینه می پردازد.
همزن حرارتی دیجیتال مغناطیسی، فرآیند اصطکاکی اغتشاشی، روش تولید درب های فرفورژه به روش ریخته گری، هویت اینترنتی محصولات، خدمات و اشخاص، تبلیغات و بازار یابی و فروش محصولات دانش بنیان با رویکرد صادرات و طراحی و ساخت جاروی شهری هم برخی از فناوری های عرضه شده پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در این نمایشگاه است.
هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار از ۲۲ آذر با حضور دانشگاه ها، پژوهشگاهها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ونیز برخی از وزارتخانه هاو دستگاه های اجرایی درمحل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

حضور دانشگاه سمنان در پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان
دانشگاه سمنان با بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب و عرضه آخرین محصولات پژوهشی خود در سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان حاضر شد.
موضوع کتابهای عرضه شده که اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه آنها را به رشته تحریر در آورده اند، در زمینه فنی و مهندسی، اقتصادی، فرهنگی، علوم انسانی، علوم پایه، دامپزشکی، روانشناسی، ریاضی، هنر و … است.
تمامی کتابهای عرضه شده در غرفه دانشگاه سمنان در انتشارات این دانشگاه به چاپ رسیده اند.
پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان از بیست و ششم آذر تا اول دیماه درسالن غدیر سمنان میزبان کتابخوانان است.
کتابهای این نمایشگاه با ۳۰ درصد تخفیف عرضه می شود.
در نمایشگاه ۱۲۰ غرفه ای امسال بیش از ۲۵۰ ناشر ، ۴۰۰ هزار جلد کتاب رو عرضه کردند.
بن کتاب برای علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی و دانشجویان هم در نظر گرفته شده.
در روز اول گشایش این نمایشگاه امیر بینایی مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان از غرفه دانشگاه سمنان بازدید کرد.
ارائه خدمات دامپزشکی دانشجویان دانشگاه سمنان در مناطق محروم
اردوی جهادی دانشجویان دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان به روستاهای فینسک و تم شهرستان مهدیشهر برگزار شد.
در این اردو که چهار نفر از اساتید و دانشجویان دکتری دامپزشکی دانشگاه سمنان شرکت داشتند، خدمات درمانی و مشاوره ای برای مقابله با بیماری ها به دامداران این مناطق ارائه شد.
امین راهداری مسئول برگزاری این اردو گفت: این اردو یک روزه بود که با هدف خدمت رسانی به مردم مناطق محروم صورت گرفت.
وی با بیان اینکه اردوی جهادی دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان تقریبا سه سالی هست که به طور مستمر در کشور برگزار می شود افزود: قرار است با همکاری اداره کل دامپزشکی و ناحیه دانشجویی سپاه استان برگزاری این اردوها در استان پر رنگ تر شود.

آغاز فعالیت چهارمین دوره هیات نظارت، ارزیابی آموزش عالی استان در دانشگاه سمنان
چهارمین دوره فعالیت هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان سمنان در دانشگاه سمنان، به عنوان دانشگاه منتخب آغاز شد.
در چهارمین دوره این هیات علاوه بر اعضاء هیات علمی از دانشگاه های دولتی، نمایندگانی از دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی – کاربردی، دانشگاه فرهنگیان و دانشکده های فنی و حرفه ای استان نیز حضور دارند.
نظارت و ارزیابی برکلیه فعالیت های مراکز آموزش عالی استان و ارائه گزارش و تحلیل از وضعیت مراکز مذکور به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از مهمترین فعالیت های این هیات است.
این هیات فعالیت خود را ازسال ۱۳۸۶ به همراه اعضاء هیات علمی دانشگاه های سمنان، صنعتی شاهرود و دامغان در دانشگاه سمنان آغاز کرده است.

انتهای پیام/

نـظـرات