کـد خبـر : 11445
تـاریخ انتـشـار : ۲۳ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۳۸ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور خبر داد:

تحصیل ۵۰۰ هزار دانشجو در ۸۵۰ مرکز علمی کاربردی کشور

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: ۵۰۰ هزار دانشجو در ۸۵۰ مرکز علمی کاربردی در سطح کشور مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل ۵۰۰ هزار دانشجو در ۸۵۰ مرکز علمی کاربردی کشور

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد حسین امید عصر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در یاسوج افزود: قریب به ۵۰ هزار مدرس در سطح دانشگاه های علمی کاربردی کشور به آموزش جامعه هدف می پردازند.

امید از امضای تفاهم نامه با استاندار کهگیلویه و بویراحمد در راستای تامین نیازهای استان و آموزش های مهارتی خبر داد.

امید با بیان اینکه در مهرماه سال جاری ۵۵۰ هزار نفر ظرفیت دانشجوی مهارتی این دانشگاه بوده است، از ثبت نام کمتر از ۱۵۰ هزار دانشجو در این دانشگاه خبر داد و گفت: نیاز کشور حرکت به سمت آموزش های مهارتی است و قانون برنامه ششم توسعه خروجی ۳۰ درصدی دانشجویان در حوزه  مهارتی را هدفگذاری کرده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور تصریح کرد: باید تا پایان سال ۹۹، چهار میلیون دانشجو داشته باشیم که یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیز باید مهارتی باشند که حرکت به سمت مهارت آموزی در کشور نیاز به تقویت دارد.

امید گرایش به رشته های تجربی در کشور را بالا دانست و گفت: رقابت ۵۰۰ هزار نفر برای به دست آوردن ۸۰۰۰ سهمیه چند رشته خاص این حوزه است.

وی با بیان اینکه آموزش های مهارتی زود بازده است، خاطرنشان کرد: تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار دانشجو از دانشگاه ه علمی کاربردی کشور فارغ التحصیل شده اند و آمارها خروجی ۸۰ درصدی اشتغال را نشان می دهد.

امید ارتقای کیفیت و ماموریت گرایی را دو مسیر هدفگذاری شده این دانشگاه دانست و بیان کرد: معاون نظارت در دانشگاه ایجاد شده است و در حوزه ماموریت گرایی نیز مراکز ما در زمینه های تخصصی خود فعالیت خواهند کرد و به این سمت می رویم که مراکز در چارچوب ماموریت های خود دانشجو بگیرند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از کسب مجوز ایجاد مراکز رشد و نوآوری در سطح مراکز مختلف خبر داد و گفت: حمایت از دانشجویان مستعد با تبدیل ایده به محصول هدفگذاری شده است و تسهیلاتی نیز پرداخت خواهد شد.

وی از فعالیت شش هزار دانشجو در ۱۱ مرکز کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و خاطرنشان کرد: در استان ظرفیت بالاتری در حوزه جذب  دانشجویان داریم.

امید افزود: در این استان ظرفیت ۲۰ هزار جذب وجود داشت که ۱۵ درصد آن محقق شد که ترویج حرکت به سمت مهارت گرایی نیز در استان ضروری است.

انتهای پیام/
منبع: مهر

نـظـرات